Ogłoszenia 8 luty V Niedziela Zwykła

– Za tydzień na mszy świętej o 11.00 poświęcenie modlitewników dla  dzieci III klasy. Po mszy świętej w kościele spotkanie rodziców .W tym samym czasie  P. Organistka w salce na plebani będzie uczyć dzieci śpiewu pieśni .

– Od wtorku tego tygodnia przed mszą o 17.45 w każdy wtorek roku podejmujemy jako wspólnota modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia za rodziny dotknięte nałogami a szczególnie nałogiem alkoholizmu . Zapraszamy uczestników róż różańcowych i prosimy ich o prowadzenie modlitwy. Zapraszamy tych, którzy są współuzależnieni –będziemy dla nich  wypraszać  wolność,  by nie przeklinali bliskich uzależnionych od alkoholu, a dla nich samych o decyzję – pragnienie trzeźwienia.

– 30 maja Parafialna Rada Duszpasterska , Caritas pod patronatem Bł. Honorata organizują bezalkoholową zabawę taneczną . Rezerwujmy sobie czas –zapraszamy do udziału tych, którzy nie boją się podważyć stereotyp, że radość bez alkoholu jest niemożliwa.

-Zachęcamy do wspierania dzieł Caritas poprzez przekazanie 1 % przy rozliczeniach. Z  regału  w kruchcie możemy wziąć ulotki informujące jak to zrobić.

– Za tydzień przed świątynią po mszach świętych zbiórka do puszek  na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Akcję przeprowadza Caritas.

-W tym tygodniu  kancelaria nie będzie czynna. Jakiekolwiek sprawy można załatwić po mszy świętej.

– Zachęcamy do lektury tygodników: W Idziemy- UNICEF skręca w lewo-próba odpowiedzi na pytanie ;Dlaczego organizacja,  która miała zapewniać dzieciom bezpieczny rozwój, teraz zajmuje się edukacją seksualną i promocją „rodzin LGBT”; Gościu- artykuł o polskich misjonarzach, którym udało się utrzymać pokój w jednym z miast Republiki Środkowoafrykańskiej, podczas gdy reszta kraju tonęła we krwi.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Stanisława Kuczyńska Halina Twardowska Anna Kłosińska Ewa Jankowska . Za sprzątanie i ofiarę na ogrzewanie dziękujemy