Ogłoszenia 9 kwietnia Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

–  Niedzielą palmową męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Post kończy się w środę. W czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o g.18.30 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które znajduje się w centrum roku liturgicznego. W Triduum uobecniamy dla nas dziś to co Pan Jezus uczynił przechodząc przez Śmierć do Życia. W Wielki Piątek –dzień śmierci Chrystusa Liturgia Męki Pańskiej o g.18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę w nocy o 20.00 Wigilia Paschalna –msza z niedzieli Zmartwychwstania z odnowieniem przymierza chrztu./przynosimy świece/ W Niedzielę Zmartwychwstania o g.6.00  procesja rezurekcyjna i Msza Święta. Do udziału w  procesji zapraszam  Strażaków, Wrzosowian asystę :ministrantów–dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież. III Msza z Uroczystości. Zmartwychwstania o g. 11. 00                                                                                                                                                              –W poniedziałek wielkanocny msze tak jak w niedzielę.                                                                                                                                           . Zachęcam do uczestnictwa –do bycia z Chrystusem – adoracji -postarajmy się czy to w piątek czy sobotę , przyjść na pół godziny , by rozważać to co On dla każdego z nas czyni. Zachęcam .szczególnie ministrantów , obie schole , kandydatów do bierzmowania. W wielki piątek i wielką sobotę możliwość od godz..8.00 możliwość modlitwy , adoracji -zapraszam o g.8.00 do wspólnej modlitwy liturgią godzin – tzw. ciemną jutrznią.                                                                                                                                                                                                                                             – W sobotę od 9.00-11.00 i od 12.00-15.00 święcenie pokarmów na stół wielkanocny . Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na wykonanie posadzki w kościele.

– Codziennie od jutra do środy   od 17.30 możliwość spowiedzi .                                              -Nasza Caritas bardzo dziękuje wszystkim ,którzy w miniony czwartek pomogli w przygotowaniu palm. Dziękujemy za ten czyn bezinteresownej miłości.

-Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy składać do kosza przy ołtarzu Bł. Honorata

– Zapowiedzi : Maciej Gniado kawaler par. św. Antoniego w Mińsku Maz. i Milena Niemczak panna parafii tutejszej. Radosław Tkacz kawaler parafii św. Jana Chrzciela w Stanisławowie i Wioletta Truszewska panna parafii tutejszej. Krzysztof Bąk kawaler i Iwona Dąbrowska panna oboje parafii tutejszej.                                                                                                                                   – Dziękujemy za ofiary do grobu Pańskiego od osób indywidualnych i róż  różańcowych: VIII i IX                                                                                                                      – Dziękujemy za  kwartalne , wiosenne ofiary na inwestycje

– Świątynię do liturgii przygotowali : Wiesława Bartnicka , Grażyna Piekut, Mariola Kowalczyk., Mateusz Bartnicki. Dziękujemy z a sprzątanie i ofiarę. .W tym tygodniu zapraszamy z ul Mazowieckiej   6, 10, 10a, 11,12,14. W przyszłym z ul . Mazowieckiej 14 ,14 a 16, 18, 20.

– Zachęcam do lektury tygodników : Gościa i idziemy

 

 

 

 

Dzień          Intencje          11-17 kwietnia

 

   11  IV /wt/ 18.00  +  Zofię Gronek

 

   12 IV /śr/

 

    18.00 +   Jana Stefanię Jackiewicz
   13 IV /czw/ 18.30  Msza Wieczerzy Pańskiej

 

    14 IV/pt   18.30  Liturgia Męki Pańskiej
    15 IV /sb/  20.00 Wigilia Paschalna
    16  IV niedziela

 

  6.00   za Parafian

11.00  Parafian

16.00  ślubna :Tkacz- Truszewska

   17 IV /pon/  

 

9.00  +  Antoniego Stefanię Zatorskich Annę Łaguna

11.00

16.00 + 7 rocznicę śmierci Waldemara Cacko