OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2018.10.14

2018.10.14 –  XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Konferencja na temat: “Wpływ więzi małżeńskiej oraz indywidualnie ojca i matki na wychowanie dzieci, z uwzględnieniem wychowania religijnego”. Wydarzenie odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 21 października po Mszy św. o g. 11.00, czyli około g. 11.45. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych jest otwarte dla wszystkich chętnych i będzie prowadzone przez Aleksandrę i Tomasza Sulejów z Józefowa zaangażowanych w duszpasterstwo małżeństw i rodzin naszej diecezji, prowadzących kursy przedmałżeńskie oraz spotkania i konferencje.
    Planowany czas spotkania do g. 13.00.
    Będzie możliwość zadawania pytań.
    W tym czasie dzieci będą miały opiekę w salce na plebanii.
  • Dzisiaj w Dniu Nauczyciela, pamiętamy o naszych nauczycielach, dziękujemy im i modlimy się za nich prosząc o Boże błogosławieństwo i siły.
  • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a Msza św. o g. 18.00. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki.
  • Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Papieski pod hasłem „promieniowanie ojcostwa” i przed kościołem będzie zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Grafik prowadzenia różańca w Październiku przez grupy parafialne jest wywieszony w gablocie i w zakładce aktualności.
  • Można zamawiać intencje Mszy św. w 2019 roku. Jedna rodzina może zamówić jedną Mszę św. w niedzielę, a pozostałe w dni powszednie.
  • Remont ulicy Żwirowej.
  • Za tydzień będzie liczenie wiernych w kościołach w Polsce.
  • W najbliższą sobotę ze względu na udzielany sakrament małżeństwa będzie zmiana godziny Różańca i Mszy św. O 16.30 – nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
  • Za tydzień w niedzielę 21 października będzie zbiórka do puszek na pomoc konkretnym rodzinom w Aleppo w Syrii. Siostra Hala ze zgromadzenia małych sióstr Jezusa, która mieszka tam, będzie w Polsce i przekażemy jej naszą pomoc dla potrzebujących rodzin.
  • Świątynię do liturgii przygotowały: . W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Ogrodowa 22, 15, 17, 21, 23, 24. W kolejnym tygodniu ul. Ogrodowa: 26, 27, 28, 31 A, 31, 34, 41 .
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca – po 6 zł.

INTENCJE MSZALNE   14.10 – 22.10.2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14  października,

9.00      Śp. Zofię, Antoniego i Zofię Gronek, Franciszkę Kozłowską

11.00    Za Parafian

16.00    W intencji dziękczynnej w 2 rocz. zawarcia sakramentu małż. Marioli i Mariusza Kowalczyków z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK – 15  października, św. Teresy od Jezusa

18.00    Śp. Jadwigę, Zbigniewa i Józefa Niemczaków

WTOREK  –  16  października, św. Jadwigi Śląskiej

18.00    W 30 r. beatyfikacji o. Honorata o uwolnienie zmarłych cierpiących w czyśćcu

ŚRODA  –  17  października, św. Ignacego Antiocheńskiego

18.00    Śp. Łukasza Kowalczyka ( od uczest. pogrzebu)

CZWARTEK  –  18  października, św. Łukasza

18.00    Śp. Wincentego i Wiktorię Smolaków, Stanisława Szwajkowskiego

PIĄTEK  – 19  października,

18.00    Śp. Jadwigę Rek

SOBOTA  –  20  października, św. Jana Kantego

16.30    Nabożeństwo różańcowe

17.00    Śp. Irenę Brześkiewicz

18.00    Sakrament małżeństwa

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21  października,

9.00      Śp. zm. z rodz. Niemczaków, Nowickich i Woźniaków

11.00    Za Parafian. W intencji dziękczynnej w 25 rocz. zawarcia sakr. małż. Anny i Pawła i w 18 rocz. ur. Tomasza z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski

16.00    Śp. Krystynę i Józefa Woźniców

PONIEDZIAŁEK – 22  października, św. Jana Pawła II

18.00    Śp. Mariana Lecha w 30 dz. po śm.