OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018.11.11

2018.11.11 –  XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• 18 listopada w niedzielę w kościele po Mszy św. o g. 11.00, czyli około g. 11.45 będzie konferencja brata Tadeusza Rucińskiego dla rodziców na temat: „Jak dzisiejsza kultura i media wpływają pozytywnie lub negatywnie na dzieci? Co przeszkadza, a co pomaga w mądrym wychowaniu dzieci do dojrzałości, wartości i wiary?”. Podczas Mszy św. brat Tadeusz powie kazanie do dzieci. Brat Tadeusz należy do zgromadzenia zakonnego Braci szkolnych, jest redaktorem naczelnym czasopisma Anioł Stróż, prowadzi audycje radiowe dla dzieci w Radiu Warszawa – naszej diecezji i w radiu Maryja. Link do tych audycji jest w zakładce “planowane wydarzenia” i na facebooku parafialnym. Dzieci w czasie konferencji dla rodziców będą miały opiekę i zajęcia w salce na plebanii.
  • Dzisiaj obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. za Ojczyznę podczas której zostanie odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica w naszym kościele. Po Mszy św. będzie w kościele występ dzieci ze szkoły w Rudzie, a następnie przemarsz do szkoły i wspólne świętowanie. Zapraszamy wszystkich – plakat przed kościołem. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na sfinansowanie tablicy w kościele i miejsca pamięci przed kościołem, które będzie przygotowane w najbliższym czasie.
  • Już teraz dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkoły w Rudzie za przygotowanie dzisiejszego programu artystycznego i świętowania.
  • Bardzo dziękuję osobom, które powiesiły pamiątkową tablicę i przygotowały dekorację przy niej, przy ołtarzu i na zewnątrz kościoła: Cecylia i Zbigniew Bąkowie, Ewa Papuga i Piotr Pióro.
  • Bardzo dziękuję za ostatnie wpłaty na spłatę ogrzewania kościoła. Ponieważ ostatnio nie było zbyt dużo wpłat, to uzgodniliśmy, że sołtysi przejdą w najbliższym czasie po swoich wioskach do naszych domów, abyśmy mieli możliwość włączyć się w spłatę pożyczki na ogrzewanie kościoła i plebanii. Proszę, aby życzliwie ich przyjąć i poinformować o tym i uprzedzić swoich sąsiadów.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Spacerowej nr 24 – 44. Dziękujemy za włożoną pracę i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy ul. Piastowska 1, 2, 3, 4, 5. W kolejnym tygodniu ul. Piastowska 7, 10, 11, 12, 13.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca – po 6 zł.

INTENCJE MSZALNE   11.11 – 19.11.2018

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11  listopada,

9.00      Śp. Teresę Zych

11.00    Za Ojczyznę

16.00    Śp. Leokadię i Bronisława Ołtarzewskich

PONIEDZIAŁEK – 12  listopada, św. Jozafata

18.00    Śp. Łukasza Kowalczyka (z pogrzebu)

WTOREK  –  13  listopada, św. pierwszych męczenników Polski

18.00    W 25 rocz. sakr. małżeństwa Mirosławy i Andrzeja Kozłowskich

ŚRODA  –  14  listopada,

18.00    Śp. Mariannę i Stanisława Gut, Jana i Artura Jędrysów, Andrzeja Banaszka

CZWARTEK  –  15  listopada,

7.00      O zdrowie dla Zuzi i szczęśliwe rozwiązanie dla Kasi

PIĄTEK  – 16  listopada,

18.00    Śp. Tadeusza, Stanisławę, Jerzego i Zofię Wójcików, Feliksa i Mariannę Gawryluków

SOBOTA  –  17  listopada, św. Elżbiety

18.00    Śp. Mariana Lecha

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18  listopada,

9.00      Śp. Stanisława Rudnickiego w 20 rocz. śm.

11.00    Za Parafian. W 14 rocz. urodzin Maksymiliana

16.00    Śp. zm. z rodz. Górasów, Anielę, Stanisława, Tadeusza i Aleksandra Mirosów

PONIEDZIAŁEK – 19  listopada, bł. Salomei

18.00    Śp. Jerzego Chłopika