OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018.12.23

2018.12.23 –  IV NIEDZIELA ADWENTU

 • Jutro ostatnie roraty o g. 8.00. Dziękuję wszystkim uczestnikom rorat za zaangażowanie oraz ducha modlitwy i wspólnoty. Dzieci przez cały adwent dostawały codziennie bułkę lub pizzę. Jeżeli ktoś chciałby zasponsorować dowolną kwotą bułki, pizze i herbatę, które dzieci dostawały, to jest to mile widziane. Zapraszam do zakrystii. Dziękuję serdecznie Paniom, które przygotowywały dla dzieci herbatę i poczęstunek.
 • We wtorek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególnie uroczyście celebrujemy wigilię tej uroczystości już wieczorem 24 grudnia. Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się liturgią domową. Rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej powinna być wspólna modlitwa całej rodziny. Propozycja modlitwy jest dołączona do opłatków i w prasie katolickiej. Z 24 na 25 grudnia o północy, czyli już 25 grudnia Msza św. zwana Pasterką z procesją i złożeniem Dzieciątka Jezus do stajenki. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast 26 grudnia w święto św. Szczepana Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Sakrament chrztu będzie udzielany 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00
 • W święto św. Szczepana ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
 • Za tydzień w niedzielę 30 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam, aby cała rodzina przyszła razem do kościoła, aby dzieci mogły być świadkami odnowienia przyrzeczeń swoich rodziców.
 • Pobłogosławione opłatki są do nabycia w zakrystii.
 • Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych (III klasa) za pomoc przy obsadzaniu choinek i zawieszaniu lampek.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje Caritasu: zakupili świece, przygotowali paczki dla potrzebujących, schola z p. Agnieszką przygotowała ozdoby świąteczne. Przede wszystkim za wrażliwość serca. Wszystkim zespół Caritas dziękuje i życzy błogosławionych świąt.
 • Wizytę duszpasterską ( kolędę ) rozpocznę 2 stycznia. Plan na pierwsze dni podam w święta.
 • Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie dzisiaj w godzinach 15-16 i po Mszy św. o godz. 16.00.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Cicha – cała. Dziękujemy za włożoną pracę i kwiaty. W tym tygodniu prosimy ul. Wiosenna – cała. W kolejnym tygodniu ul. Wspólna 7, 9, 11, 13, 15.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jest też miesięcznik „Różaniec”, szczególnie adresowany do członków Żywego Różańca, oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

 

INTENCJE MSZALNE   23.12 – 31.12.2018

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 GRUDNIA

9.00      Śp. Zofię i Antoniego Gronek, Franciszkę Kozłowską

11.00    Za Parafian. 11 rocz. ur. Szymona, 9 rocz. ur. Ali

16.00    W intencji dziękczynnej w 18 rocz. urodzin Dominika Hawerczuka z prośbą o błog. Boże, zdrowie i potrzebne łaski

PONIEDZIAŁEK – 24  grudnia,

8.00      Wolna intencja

WTOREK  –  25  grudnia,

24.00    Za Parafian

9.00      Śp. Adama Nowaka

11.00    W intencji dziękczynnej w 50 rocz. zawarcia sakramentu małż. Barbary i Bogusława z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny

ŚRODA  –  26  grudnia,

9.00      Śp. Ryszarda Bartnickiego

11.00    Śp. Jana i Anielę Jaszczyków

16.00    Śp. Zuzannę w 1 rocz. śm, Stanisława i Janusza Truszewskich

CZWARTEK  –  27  grudnia,

7.00      Wolna intencja

PIĄTEK  – 28  grudnia,

18.00    Śp. Mariana Lecha

SOBOTA  –  29  grudnia,

18.00    Śp. Stanisława i Krystynę Zająców

30 GRUDNIA, NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

9.00      W intencji dziękczynnej w 10 rocz. zawarcia sakramentu małż. Renaty i Bartłomieja Bandych z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Mariana Lecha

PONIEDZIAŁEK – 31  grudnia,

18.00    W INTENCJI DZIĘKCZYNNEJ