OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.02.03

2019.02.03 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W najbliższy czwartek nie będzie Mszy św.
  • Dzisiaj w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W minionym tygodniu wydarzyły się dwa pożary w Chrośli. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale są straty materialne. Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Za zebrane pieniądze zakupimy dla potrzebujących potrzebne materiały na odbudowę zniszczonych mieszkań lub potrzebne sprzęty domowe. Jeśli ktoś ma życzenie może też przekazać pomoc materialną bezpośrednio do sołtysów. Jeżeli ktoś chce przekazać poszkodowanym jakieś sprzęty domowe czy meble to można przywieźć do budynku straży w Rudzie.
  • Dziękuję pp. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom za uprzątnięcie szopki i choinek w naszym kościele.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wspólnej: 85, 91, 93, 95, 97, 99. Dziękujemy za włożoną pracę oraz kwiaty. W tym tygodniu prosimy: ul. Sosnowa: 1, 2, 3, 4, 5. W kolejnym tygodniu ul. Sosnowa: 34, 47B i ul. Nowa 1, 4, 6, 34.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży: Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
  • Dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu i podczas całej kolędy odwiedziłem z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii. Dziękuję osobom, które przywoziły mnie i odwoziły z kolędy, oraz tym, które częstowały posiłkiem. Wizyta duszpasterska została zakończona, ale rodziny, które z różnych powodów nie mogły mnie przyjąć mogą zgłosić się do zakrystii lub kancelarii i umówić się na inny termin. Sprawozdanie z kolędy podam za tydzień.
  • Dziękuję Julii i p. Markowi-organiście z Dębego za zastąpienie dzisiaj p. Agnieszki.
  • Trwają ferie szkolne. Módlmy się o dobry, mądry i bezpieczny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i nauczycieli: Pod Twoją obronę…

 

INTENCJE MSZALNE   03.02. – 11.02.2019

3  LUTEGO – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

9.00      Śp. Stanisława, Franciszka i Anielę Płochockich, zm. z rodz. Walesiaków

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Juliana, Grzegorza, Wiesława i Krystynę Powałków, Tadeusza Zycha

PONIEDZIAŁEK – 4  lutego,

7.00      Wolna intencja

WTOREK  –  5  lutego,

7.00      Wolna intencja

ŚRODA  –  6  lutego,

7.00      Wolna intencja

CZWARTEK  –  7  lutego,

Nie będzie Mszy św.

PIĄTEK  – 8  lutego,

7.00      Wolna intencja

SOBOTA  –  9  lutego,

18.00    Śp. Halinę w 2 rocz. śm., Jadwigę w 17 rocz. śm. i Stanisława w 29 rocz. śm. Woźniców

10  LUTEGO – V NIEDZIELA ZWYKŁA

9.00      Śp. Henryka Jędę, Edwarda i Alicję Gańków

11.00    Za Parafian.

16.00    Śp. Stanisława, Aleksandrę i Jarosława Bakułów

PONIEDZIAŁEK – 11  lutego,

18.00    Za chorych