OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.03.31

2019.03.31 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Będzie je prowadził ks. Mieczysław Nowak, były profesor teologii moralnej w seminarium warszawskim, ceniony rekolekcjonista i autor książek. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne będą o godz.: 10.00, 17.00 i 19.00. Dla uczniów szkoły w Rudzie o godz. 12.00. Spowiedź będzie we wtorek. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
  • Caritas parafialna rozprowadza dzisiaj i w następne niedziele wielkanocne świece, tzw. Paschaliki (miniaturki Paschału – świecy, która jest znakiem Chrystusa zabitego i Zmartwychwstałego). Cena świecy 5 zł., z czego 1 zł. zostaje na nasze parafialne akcje Caritas, a 4 zł. przekazujemy Caritas diecezjalnej. Są również do nabycia stroiki świąteczne.
  • W zakrystii są do nabycia zamówione i poświęcone figurki Jezusa Zmartwychwstałego.
  • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. W piątek będzie spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy św. będzie przez godzinę prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 20.00 – indywidualne błogosławieństwo i adoracja w ciszy zakończona o godz. 21.00.
  • A w sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 7.30. i Msza św. z 15 minutowym rozważaniem o g. 8.00.
  • Za tydzień w niedzielę będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przesłanie tegorocznego Marszu: „Tato, to ja”. www.marszprolife.pl/
  • W piątek 12 kwietnia przed Niedzielą Palmową będzie droga krzyżowa ulicami parafii. Msza św. o godz. 18.00, a po niej, czyli około 18.30 rozpoczęcie nabożeństwa w kościele. Proszę, aby grupy parafialne zgłosiły się po rozważania za tydzień do zakrystii.
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Mińska Maz. będzie w nocy z 5 na 6 kwietnia i będzie przechodzić przez naszą parafię. Przy kościele będzie jedna stacja. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej. www.edk.org.pl/trasa-edk/2691
  • Kandydatów do bierzmowania z rodzicami prosimy o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego na najbliższe święta. Więcej informacji za tydzień.
  • Ks. Proboszcz poprosił sołtysów, aby w najbliższym czasie przeprowadzili po swoich wioskach zbiórkę na spłatę pożyczki na pompy ciepła. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Zbiórkę przeprowadzają tylko sołtysi – ewentualnie z osobą towarzyszącą. Nikt poza sołtysami nie jest upoważniony przez parafię do przeprowadzania zbiórki. Proszę nie dawać pieniędzy innym osobom, nawet jeśli powołują się na jakieś upoważnienie.
  • Świątynię do liturgii przygotowali:. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul Mazowiecka 33, 33a, 35, 41, 62. W kolejnym tygodniu ul Mazowiecka: 68, 70, 72, 74, 61, 65.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
  • Darmowy numer czasopisma „Miłujcie się” na Wielki Post jest do wzięcia za ławkami.
  • Proszę rodziny zmarłych ostatnio śp. Andrzeja Chweściuka i śp. Bożeny Chweściuk o zgłoszenie się do zakrystii po terminy Mszy św. w ich intencji.

INTENCJE MSZALNE   31.03. – 08.04.2019

31  MARCA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00     1) Śp. Karola Gańko

2) śp. Krystynę Dudek

11.00    Za Parafian.

16.00    W int dziękcz w 18 rocz. urodzin Kamili Mirosz z prośbą o błog. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla niej i całej rodziny

PONIEDZIAŁEK – 1  kwietnia,

10.00    Śp. Annę i Władysława Kukawskich

17.00    Śp. Aleksandra Majchrzyka, Feliksę i Franciszka Woźniców

19.00    Śp. Antoniego Zagórskiego

WTOREK  –  2  kwietnia,

8.00      Wolna intencja

ŚRODA  –  3  kwietnia,

10.00    Śp. Ryszarda Bąka

12.00    W int. dziękczynnej w 50 rocz. urodzin Piotra Olesińskiego z prośbą o błog. Boże, zdrowie i potrzebne łaski

17.00    Śp. Bolesława Jaszczyka

19.00    Śp. Józefa w 14 rocz. śm., Zofię i Jana Mańkowskich

CZWARTEK  –  4  kwietnia,

7.00      Śp. Stefanię i Antoniego Zatorskich, Annę Łaguna

PIĄTEK  – 5  kwietnia,

17.15    Droga krzyżowa

18.00    Śp. Michała, Mariannę, Aleksandra i Zofię Woźniców

SOBOTA  –  6  kwietnia,

7.30      Różaniec

8.00      Msza św. w intencji wynagradzającej

7  KWIETNIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00      Śp. Jadwigę Książek w 7 rocz. śm.

11.00    Za Parafian.

16.00    O błog. Boże dla dzieci zawierających związki małżeńskie: Barbary i Marcina

PONIEDZIAŁEK – 8  kwietnia,

18.00    Śp. Sabinę i Stefana Zielińskich

18.30    Śp. Andrzeja Chweściuka w 30 dz. po śm.