OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.04.07

2019.04.07 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przed Wielkanocą proszę przystąpić do spowiedzi do Wielkiej Środy – 17 kwietnia. Od Wielkiego Czwartku – 18 kwietnia nie będzie możliwości spowiedzi, poza wyjątkowymi sytuacjami. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. W Niedzielę Palmową może być trudniej przystąpić do spowiedzi.

• Zespół Caritas będzie przygotowywać palmy w najbliższy czwartek 11 kwietnia od godz. 15.30 do około 20.00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w tym dziele. Można przyjść na dowolną ilość czasu. Kto może prosimy o dostarczenie bukszpanu, tui, borowiny i innych elementów dekoracyjnych.
  • W piątek 12 kwietnia przed Niedzielą Palmową będzie droga krzyżowa ulicami parafii. Msza św. o godz. 18.00, a po niej, czyli około 18.30 rozpoczęcie nabożeństwa w kościele. Proszę, aby grupy parafialne zgłosiły się po rozważania dzisiaj do zakrystii.
  • Dziękuję wszystkim za liczny udział w rekolekcjach parafialnych, a szczególnie za piękne przeżycie liturgii pokutnej we wtorek. Proszę zachować sobie wzięte rachunki sumienia, kto by jednak miał zamiar je wyrzucić, to proszę przynieść je do kościoła. Dziękuję osobom, które pomogły w przeprowadzeniu rekolekcji: paniom, które przygotowały na plebanii posiłki dla księży w dniu spowiedzi, paniom i rodzinom, które przyjęły nas na obiad w swoich domach, paniom, które przyniosły smaczne potrawy na plebanię na rekolekcje.
  • Caritas parafialna rozprowadza dzisiaj wielkanocne świece Caritas, tzw. Paschaliki. Są również do nabycia stroiki świąteczne.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień, który jest szczególnym czasem uczestniczenia w śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm i rozważanie Męki Pana Jezusa. Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się na schodach kościoła i po procesji z palmami wejdziemy do kościoła.
  • Caritas parafialna będzie rozprowadzać palmy przed kościołem, przed każdą Mszą św. Prosimy, aby nie kupować palm w supermarketach, ale przy kościele i w ten sposób wspierać potrzebujących z naszej parafii.
  • Kandydatów do bierzmowania z rodzicami prosimy o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego na najbliższe święta. Spotkanie organizacyjne będzie w najbliższą sobotę 13 kwietnia o godz. 18.30. Przygotowanie Grobu będzie we wtorek i środę – 16 i 17 kwietnia o godz. 18.45.
  • Podczas Targów Książki Katolickiej zostały zakupione nowe książki do naszej biblioteczki parafialnej. Są do wzięcia folderki mówiące o tych nowościach i zachęcamy do korzystania.
  • Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Mińsku Maz. dziękują wszystkim uczestnikom, których było około 250 i uczestnikom z naszej parafii, których było kilkanaście.
  • Prosimy o odebranie w zakrystii biletów na film Miłość i Miłosierdzie.
  • Został zamontowany nowy sprzęt do wyświetlania pieśni, na którym można też wyświetlać filmy i prezentacje. Koszt 12 tyś. zł. Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę na ten cel. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby się dołączyć do ufundowania tego sprzętu to zapraszam.
  • Dziękujemy serdecznie sołtysom Chrośli, Rudy i Bykowizny za podjęcie trudu zbiórki na spłatę pożyczki, a wszystkim za złożone ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: I Róża różańcowa z Chrośli, V Róża św. Barbary.
  • Świątynię do liturgii przygotowali: …. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul Mazowiecka 68, 74, 61, 65, 73, 75a, 77. W kolejnym tygodniu ul Mazowiecka:.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE   07.04. – 15.04.2019

7  KWIETNIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00      Śp. Jadwigę Książek w 7 rocz. śm.

11.00    Za Parafian.

16.00    O błog. Boże dla dzieci zawierających związki małżeńskie: Barbary i Marcina

PONIEDZIAŁEK – 8  kwietnia,

18.00    Śp. Sabinę i Stefana Zielińskich

18.30    Śp. Andrzeja Chweściuka w 30 dz. po śm.

WTOREK  –  9  kwietnia,

18.00    Śp. Juliana i Janinę Jackowiczów

ŚRODA  –  10  kwietnia,

18.00    Śp. Stanisławę Smolak i cr. Smolaków