OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.04.21

Wszystkim naszym miłym Gościom i Parafianom składamy najpiękniejsze życzenia z okazji przeżywanych Świętych Dni naszego zbawienia dokonanego przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Życzymy, aby męka, śmierć, pogrzebanie i zmartwychwstanie Jezusa były obecne w Waszym życiu. Abyście zanurzeni z Jezusem w śmierci powstawali z Nim do nowego życia. Abyście każdego dnia rodzili się na nowo z Ducha Świętego i odnawiali nierozerwalne przymierze, które zawarliście z Bogiem w chrzcie świętym. Niech opromienia Was chwała Zmartwychwstałego Jezusa, abyście w codzienności Waszego życia stawali się świętymi.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ. ALLELUJA

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ. ALLELUJA

Rozważajmy słowa Sekwencji z liturgii Niedzieli Zmartwychwstania:

Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary
składają jej wierni uwielbień swych dary.
Odkupił swe owce Baranek bez skazy,
pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.

Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.

Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.

Żywego już Pana widziałam grób pusty
i świadków anielskich, i odzież, i chusty.
Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja, a miejscem spotkania będzie Galilea.

 Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy,
o Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

INNY PIĘKNY TEKST NA WIELKANOC TO ORĘDZIE PASCHALNE tutaj: www.parafiachrosla.pl/?page_id=2100

 

2019.04.21 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 • Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego: p. Ewie Papudze za piękne dekoracje kwiatowe przy ołtarzu oraz w ciemnicy i grobie Pańskim. Dziękuję osobom, które przygotowały Ciemnicę: p. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom, a Grób Pański: kandydatom do bierzmowania i szczególnie ich rodzicom. Tym, którzy pracowali dziękuję za zaangażowanie i odpowiedzialność za parafię. Osoby, które nie mogły być przy przygotowaniu będą mogły się włączyć w rozbieranie we wtorek 30 kwietnia o g. 18.45. Bóg zapłać wszystkim za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: osobom indywidualnym oraz Różom Różańcowym. Dziękuję P. Agnieszce i scholii za przygotowanie i prowadzenie śpiewów, które pomagały nam w modlitwie podczas tych świętych dni. Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie dziękuję za trzymanie straży przy Grobie i przygotowanie ogniska. Dziękuję tym, którzy trwali na adoracji w Ciemnicy i przy Grobie. Całej służbie liturgicznej, czyli ministrantom i lektorom dziękuję za duże poświęcenie i zaangażowanie w przygotowanie i udział w liturgiach i nabożeństwach tych dni. Kasi dziękujemy za komentarze podczas liturgii. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój wkład w przebieg uroczystości bardzo serdecznie dziękuję. Każdy z nas przez swoje uczestnictwo przyczynił się do naszego wspólnego pięknego i mamy nadzieje owocnego przeżycia tych Świętych Dni naszego Zbawienia. Darem dla każdego z nas jest przede wszystkim Boże działanie w naszych sercach i naszej wspólnocie.
 • Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i brali czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Paniom i panom, którzy nieśli feretrony, chorągwie i inny wystrój procesji. Bielankom za piękne sypanie kwiatków Panu Jezusowi, a Kasi i Milenie za czuwanie nad bielankami. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom bielanek.
 • Następna Msza św. będzie o godz. 11.00. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 9.00 i 16.00.
 • Kto przyjął Komunię św. podczas Wigilii Paschalnej może powtórnie przyjąć Komunię św. w niedzielę. Jutro Msze św. będą według porządku niedzielnego. Jutro taca na KUL.
 • Nowenna do Bożego Miłosierdzia z koronką będzie jutro o godz. 9.00, a w następne dni do soboty po Mszy św. rano lub wieczorem.
 • W następną niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia ( dawniej nazywana Niedzielą Białą). O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia i adoracja do godz. 16.00.
 • W najbliższy piątek nie obowiązuje post ze względu na Oktawę Wielkanocną. Wszystkie dni tego tygodnia są obchodzone jako Uroczystość. Zachęcam do przychodzenia na Msze św. w tym tygodniu – każdego dnia w Ewangelii opis spotkania ze Zmartwychwstałych Jezusem.
 • Od przyszłej niedzieli 28 kwietnia powrót do Mszy św. o godz. 8.00, a nie o 9.00.
 • Msza św. z udziałem dzieci z rocznicy I Komunii św. i spotkanie będzie za tydzień w niedzielę o g. 8.00
 • Skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną przyniesiemy do kościoła za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia.
 • W kinie Muza w Mińsku Maz. będą grane po Wielkanocy piękne filmy: „Największy dar” w sobotę 27 kwietnia o godz. 15.15 i „Miłość i Miłosierdzie” w niedzielę 28 kwietnia o godz. 17.45. Koszt biletu 17 zł. Zapisy w zakrystii.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul Mazowiecka 84, 86, 88, 98, 98A, 100, 102, 104A, 104, 99 (zeszyt). W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul Mazowiecka: 98B, 106, 108, 108A, 103, 103A. W kolejnym tygodniu ul. Mazowiecka: 110A, 112A, 112B, 114, 116, 118.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny