OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.06.02

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 • Dziękuję wszystkim, którzy podjęli adorację Pana Jezusa w minionym tygodniu. Spotkanie formacyjne dla osób podejmujących adorację i wszystkich chętnych będzie w piątek 14 czerwca o godz. 19.30 w kościele.
 • W Loretto będzie Anielski piknik Rodzinny dla dzieci, całych rodzin i wszystkich chętnych w sobotę 8 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.00 – szczegóły na plakacie. Wyjeżdżamy wspólnie autokarem o godz. 8.50 sprzed kościoła. Powrót około g. 16-17. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii. Szczegóły tutaj: www.loretto.pl/aktualnosci-4/
 • Za tydzień w niedzielę 9 czerwca będzie w Warszawie Marsz dla życia i rodziny, rozpoczęcie o godz. 11.45 przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Szczegóły na plakacie i tutaj: www.marsz.org/miasto/warszawa/
 • Spotkanie dla rodziców i dzieci, które za rok będą przystępować do I spowiedzi i I Komunii św. będzie w niedzielę 16 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź będzie w kościele od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu ze śpiewami i modlitwami do Ducha Świętego jako czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 • Parafia Dębe Wielkie zaprasza na czuwanie w sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Podobne czuwanie będzie u Sióstr Karmelitanek w Osinach. Plan na plakacie w gablocie.
 • Spotkanie mężczyzn z całej Polski na Jasnej Górze tzw. Oblężenie Jasnej Góry w tym roku pod hasłem „Powołani do męskości” będzie 22 czerwca w sobotę w przeddzień Dnia Ojca. Chcemy zorganizować wyjazd z sąsiednimi parafiami. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Za tydzień będą plakaty i ulotki. Program spotkania wisi w gablocie. Więcej tutaj: www.oblezenie.mezczyzni.net/
 • Byliśmy wczoraj na spotkaniu dzieci, młodzieży i rodziców przy klasztorze Sióstr Karmelitanek w Osinach koło Mińska. Od września planowane są regularne spotkania raz w miesiącu z modlitwą, formacją dla dwóch grup wiekowych: dzieci i młodzież oraz ciekawa forma integracji. Będę podawane terminy spotkań od września.
 • Mój znajomy organizuje spływy kajakowe dla ojców z dziećmi w wakacje. Ma kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane proszę do zakrystii.
 • Serdecznie zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Światła, która odbędzie się w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca 2019 r. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele Św. Antoniego z Padwy o godz. 20.00 (od godz. 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu). Szczegółowe informacje na plakatach oraz na facebooku: EDK Mińsk Mazowiecki.
 • Z naszej parafii 20 osób uczestniczyło wczoraj w czuwaniu młodych na Lednicy.
 • Książka zawierające wszystkie przemówienia i homilie Jana Pawła II podczas wszystkich pielgrzymek do Polski jest do kupienia z dużym rabatem w cenie 55 zł. Osoby zainteresowane kupnem proszę, aby przesłały maila z zamówieniem i za tydzień będzie można odebrać.
 • Przed kościołem będą rozdawane ulotki o skutkach LGBT+ na wychowanie dzieci w szkole.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 20, 21, 22, 22A, 23. Dziękuję za ofiary na kościół. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Wrzosowa: 24, 24A, 25, 26, 27, 28. W następnym: ul. Wrzosowa: 29, 30, 30A, 31, 32, 34A, 34B.
 • Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
 • Pomódlmy się za nowożeńców: Beatę i Macieja: Pod Twoją obronę…
 • Po błogosławieństwie ogólnym zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami przed ołtarz: ksiądz, a później rodzice będą błogosławili dzieci.
 • Caritas parafialna przygotowała dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę przed kościołem – dziękujemy za inicjatywę i zaangażowanie, a dla bielanek, scholanek i ministrantów dodatkowa niespodzianka w zakrystii.