OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-2019.06.23

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Dzisiaj 14 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Modlimy się za naszego Ordynariusza.
 • W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a dzisiaj o godz. 16.00.
 • Do czwartku każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00, po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Komunię św. w tych dniach będziemy przyjmować pod dwiema postaciami, jako pełny znak Eucharystii. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.00, a dzisiaj w godz. 15.00 – 16.00. Nasza wdzięczność Jezusowi za to, że zostawił nam pamiątkę swojej męki i Zmartwychwstania w Eucharystii jest tak wielka, że nie możemy jest ograniczyć tylko do jednego dnia, ale chcemy przedłużać na czas Oktawy-czyli ośmiu dni po Bożym Ciele.
 • W czwartek za zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie obrzęd poświęcenia wianków.
 • Natomiast w piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Jezusa – jest to bardzo piękne święto i cała oktawa Bożego Ciała przygotowuje nas do przeżycia tego święta. Bardzo mocno zachęcam, abyśmy w piątek przyszli na Mszę św. i nabożeństwo do Serca Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post w najbliższy piątek
 • Za tydzień po każdej Mszy św. będzie poświęcenie samochodów i akcja wspierania misjonarzy na zakup środków transportu pod nazwą „1 grosz za 1 kilometr”. MIVA Polska. Plakat wisi przed kościołem.
 • Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii od g. 19.00 w czwartek do g. 19.00 w piątek. Zachęcamy wszystkich do przyjścia na osobiste spotkanie z Jezusem. On czeka na każdego z nas. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem. Każdy może przyjść bez zapisywania się o każdej porze dnia lub nocy na dowolną ilość czasu.
 • Książka z homiliami Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Polski dla osób, które się zapisały jest do odebrania w zakrystii. Można się jeszcze zapisać na tę książkę.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 36, 38, 40, 42, 44, 45, 46. Dziękuję za kwiaty i ofiarę na kościół. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Wrzosowa: 47, 48, 50,51, 53. W następnym: ul. Wrzosowa: 56, 57, 57A, 59, 61. Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty.
 • W najbliższym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Piotra i Pawła- taca w sobotę przeznaczona jest na konserwację Bazyliki św. Piotra w Rzymie i działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
 • Odpowiadając na słowo Przewodniczącego KEP przebłagajmy Boga za ostatnie świętokradztwa w Polsce modląc się śpiewem suplikacji.