OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.08.04

XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła.
  • Za tydzień w niedzielę 11 sierpnia wyruszy z naszej parafii kolejna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Rozpoczniemy pielgrzymkę za tydzień Mszą św. o godz. 7.00 w naszym kościele, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy św. będzie można pożegnać pielgrzymów. Tego dnia Msze św. będą jeszcze tak jak zawsze, czyli o 8.00, 9.30 i 11.00. Zachęcam, aby napisać intencje, które chcemy powierzyć pielgrzymom. Jednego wieczoru przeczytamy wspólnie te kartki, będziemy się modlić w tych intencjach i podczas całej pielgrzymki i na Jasnej Górze będziemy je przedstawiać Maryi. Intencje piszemy na kartkach wyłożonych na stoliku za ławkami i wrzucamy je do pudełka przy ołtarzu Matki Bożej. Możemy to zrobić przez najbliższy tydzień do Mszy św. o g. 7.00 w przyszłą niedzielę, ale najlepiej napiszmy te intencje od razu dzisiaj po Mszy św.
  • Pielgrzymów zachęcam do przystąpienia do spowiedzi przed pielgrzymką, abyśmy byli w stanie łaski i mogli przystępować do Komunii św. Będę prosił księdza, który przyjedzie za tydzień w niedzielę, aby był już na godz. 7.00 i spowiadał w czasie Mszy św.
  • W sierpniu w różnych terminach idą różne pielgrzymki piesze z Warszawy na Jasną Górę. Wywieszone są plakaty przed kościołem i można uzyskać informacje w internecie na ich temat. Spróbujmy zainteresować się nimi i może podjąć decyzję wyruszenia na pielgrzymi szlak.
  • Miesiąc sierpień jest miesiącem podejmowania przyrzeczeń abstynencji od napojów alkoholowych. Spróbujmy podjąć jakieś zobowiązania.
  • Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. Osoby, które są chętne na konkretną godzinę modlitwy prosimy o zapisanie się na najbliższy tydzień na listę pod chórem. Każdy może przyjść bez zapisywania się o każdej porze dnia lub nocy na dowolną ilość czasu.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 9, 13, 13B, 15, 16. Dziękujemy za zaangażowanie i skoszenie trawy wokół kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej: 24A, 24C, 26, 26C, 28. W następnym: ul. Kwiatowa: 17, 21, 32, 34, 36.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Różaniec oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.
  • W środę o g. 11.00 będzie pogrzeb śp. Reginy Madziar, naszej parafianki. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…