OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.08.11

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi Kowalczykowi za posługę kapłańską dzisiaj w naszej parafii w zastępstwie ks. proboszcza.
  • Dzisiaj około 45 osób z naszej parafii wyruszyło na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Kilka innych osób bierze udział w pielgrzymkach pieszych. Będą modlić się też w naszych intencjach, a my pamiętajmy o modlitwie za nich i razem pielgrzymujemy przed oblicze Matki Maryi.
  • W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze św. będą według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Tego dnia obchodzimy 99 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. Właśnie to wydarzenie i cudowna interwencja Maryi w tej bitwie dała Jej tytuł: Matki Bożej Zwycięskiej i stała się Ona Patronką naszej diecezji, utworzonej w 1992 roku. Nasza diecezja jest szczególnie wezwana do podtrzymywania pamięci o Cudzie nad Wisłą, dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w tych obchodach. Plan uroczystości wywieszony jest przed kościołem.
  • 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 będą obecni uczestnicy pielgrzymki rowerowej.
  • Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. W tym tygodniu adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 18.00 i będzie trwała do piątku do godz. 12.00. Osoby chętne prosimy o zapisanie się na listę pod chórem.
  • W dniach pielgrzymki księdza proboszcza będzie zastępował ksiądz Robert z Choszczówki i dlatego Msze św. w najbliższy poniedziałek i środę będą o godz. 17.00, a we wtorek o godz. 8.00.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: rodzina Skowron: Jan, Dorota, Ryś i Ela, Justyna Chutna i Renata Woźnica. Szczególnie dziękujemy dzieciom: Rysiowi i Eli. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej: 17, 21, 32, 34, 36. W następnym: ul. Kwiatowa: 23, 25, 29, 42A, 44A.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny – do dzisiejszego numeru jest dołączona płyta CD z pieśniami patriotycznymi, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.