OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2019.08.15

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

  • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze św. będą według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Tego dnia obchodzimy 99 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. Właśnie to wydarzenie i cudowna interwencja Maryi w tej bitwie dała Jej tytuł: Matki Bożej Zwycięskiej i stała się Ona Patronką naszej diecezji, utworzonej w 1992 roku. Nasza diecezja jest szczególnie wezwana do podtrzymywania pamięci o Cudzie nad Wisłą, dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w tych obchodach. Plan uroczystości wywieszony jest przed kościołem.
  • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będą obecni uczestnicy naszej parafialnej pielgrzymki rowerowej. Wczoraj dotarli oni na Jasną Górę i zanieśli swoje i nasze intencje, dziękczynienia i prośby. W tych intencjach była sprawowana Msza św. u tronu Maryi. Krótka relacja ze zdjęciami jest na facebooku parafialnym. Dziękujemy wszystkim którzy wspierali nas swoją modlitwą oraz tych, którzy wsparli nas materialnie. Dziękujemy Panu Piotrowi Oleksińskiemu za transport naszych rowerów z Częstochowy, piekarni Małopolska w Mińsku Maz. za darmowy chleb na całą pielgrzymkę oraz anonimowym darczyńcom za pomidory, ubezpieczenie i inne wsparcie. Zapraszamy wszystkich chętnych do pielgrzymowania za rok. Po Mszy św. pielgrzymi będą odbierać rowery i bagaże. Można podejść porozmawiać, zapytać się o wrażenia i przeżycia.
  • Co tydzień jest w naszym kościele 24 godzinna Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii z czwartku na piątek. W tym tygodniu adoracja rozpocznie się dzisiaj o godz. 18.00 i będzie trwała do piątku do godz. 12.00. Osoby chętne prosimy o zapisanie się na listę pod chórem.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny – do dzisiejszego numeru jest dołączona płyta CD z pieśniami patriotycznymi, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.