OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.11.10

XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

• Jutro w poniedziałek 11 listopada zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. o godz. 11.00, a po niej w kościele Występ uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie pt. „Dziękujemy Ci Polsko”. Serdecznie zapraszamy. Plakat wisi przed kościołem. Jutro Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00.
  • Film „Nieplanowane” będzie wyświetlony w Kinie Muza w Mińsku Maz., ul. Jana Pawła II 23 w niedzielę 17 listopada o godz. 13.00. Tego samego dnia będzie też bezpłatna projekcja tego filmu o godz. 17.30 organizowana przez poseł Annę Marię Siarkowską i Fundację Narodowego Dnia Życia. Wszystkie osoby zainteresowane obejrzeniem tego filmu, czy o g. 13.00, czy o g. 17.30, zarówno te, które zapisały się na g. 13.00, czy nie zapisały się zapraszam po Mszy św. do zakrystii po szczegółowe informacje.
  • Więcej informacji o filmie tutaj: http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/ . Jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. „Nieplanowane” opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.
  • Msza św. dla klasy III będzie 17 listopada o godz. 11.00, zamiast o 12.30.
  • Ulotki nt. ideologii gender i LGBT będą rozdawane przy wyjściu z kościoła. Więcej tutaj: konferencja p. Grzegorza Górnego 20.10.2019 www.youtube.com/watch?v=_x-cSO5lpdo
  • Dzieci, które chcą adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.45 w salce na plebanii, a o godz. 19.15 pójdziemy na 15 minut adoracji do kościoła.
  • Z inicjatywy Wspólnoty Św. Piotra i Pawła w parafii Dębe Wielkie dnia 30 listopada, w sobotę odbędą się jednodniowe rekolekcje dla rodziców nastolatków pod hasłem „Bunt na pokładzie”, które poprowadzi Michał Frąckowicz z Centrum Mocni w Duchu z Łodzi. Koszt uczestnictwa to 25zł. Szczegóły dotyczące zapisów i informacje o programie są umieszczone w gablocie oraz na stronie internetowej.
  • Przypominamy o przyniesieniu wraz z zaliczką wypełnionych kart dzieci i młodzieży wyjeżdżających na ferie.
  • Podczas sprzątania znaleziono w kościele kolczyk– do odebrania w zakrystii.
  • Ulotki nt. ideologii gender i LGBT będą rozdawane przy wyjściu z kościoła.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • W listopadzie prośba do sołtysów, aby przeprowadzili zbiórkę na spłatę pożyczki na pompy ciepła tych rodzin, które nie złożyły ofiary na tacę w kościele. Będzie możliwość złożenia tej ofiary w domu. Nazwiska ofiarodawców z ostatnich tygodni podam za tydzień. Przepraszam za zwłokę.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Lawendowej cała: 13, 17, 19, 21, 23, 27. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wspólnej: 2, 2A, 4, 8, 10. W następnym ul. Wspólna: 18, 20, 22, 26, 28.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Bardzo ciekawy numer Ola i Jaś.