OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.12.08

II  NIEDZIELA  ADWENTU, UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 • Witamy w naszej parafii ks. Piotra Markisza, prefekta Seminarium Duchownego archidiecezji warszawskiej, który poprowadzi nasze rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Spowiedź będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 9.30 i popołudniu od godz. 16.30. Ofiary zbierane we wtorek będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Piotra naszego rekolekcjonisty i wsparciem jego posługi duszpasterskiej. Gratulujemy ks. Piotrowi uzyskania tytułu doktora z dyrygentury na Akademii Muzycznej w Warszawie w październiku tego roku.
 • Witamy też dzisiaj w naszej parafii ks. Pawła Czeluścińskiego z naszej diecezji, który od września pełni posługę w parafii w miejscowości Surgut na Syberii. Po trzech miesiącach musiał przyjechać do Polski, aby przedłużyć wizę. Dzisiaj w całej Polsce jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, więc te ofiary, które złożymy dziś przed kościołem przekażemy ks. Pawłowi.
 • Roraty w adwencie w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a po Mszy św. herbata i słodka bułka dla dzieci na plebanii, a w sobotę roraty o g. 8.00. Zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie rekolekcji w najbliższy poniedziałek i wtorek nie będzie rorat.
 • Dzisiaj 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12 do g. 13 będzie Godzina Łaski i w tym czasie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu.
 • W najbliższy czwartek nie ma Mszy św. wieczornej. Adoracja rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy na modlitwę i prosimy o zapisanie się na listę na stoliku. W tym tygodniu w drugi czwartek miesiąca zapraszam dzieci, które chcą adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na spotkanie o godz. 18.45 w salce na plebanii, a o godz. 19.15 pójdziemy na 15 minut adoracji do kościoła. W piątek będzie przerwa w adoracji na czas Mszy św. roratniej od g. 6.30 do 7.30.
 • Pobłogosławione opłatki są do nabycia w zakrystii.
 • Dzisiaj pobłogosławimy nasze domowe wieńce adwentowe.
 • Dzisiaj pod chórem są do nabycia pierniki wykonane własnoręcznie i przygotowane przez scholę parafialną, a dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu zimowego.
 • Za tydzień będzie można nabyć świece „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom” na stół wigilijny, stroiki świąteczne i sianko przygotowane przez Siostry z Caritasu.
 • Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców z rejonu Mińska Maz. odbędzie się w najbliższą sobotę 14 grudnia o godz. 16.00 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku przy ul. Sosnkowskiego 43 („Mechanik”) i w kościele św. Jana Chrzciciela. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wspólnej: 42, 44, 46A, 54, 56. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wspólnej: 58, 62, 64, 66, 68 i ponieważ są rekolekcje to jeszcze pozostałe domy do końca, czyli numery: 72, 74, 76, 82. W następnym tygodniu ul. Nowa – cała, Żwirowa 3 i ul. Parkowa: 1, 2, 3 i 4.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny.