OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020.01.05

II NIEDZIELA  PO BOŻYM NARODZENIU

• Msze św. w dni powszednie w najbliższym czasie podczas kolędy do połowy lutego będą rano o godz. 7.00. Wyjątkowo w niektóre dni będą wieczorem o godz. 18.00. Proszę sprawdzać na bieżąco na rozpisce na tablicy ogłoszeń lub w internecie.
  • W związku z tą zmianą adoracja w czwartki będzie rozpoczynać się o godz. 18.00 i kończyć w piątek o godz. 18.00. Prosimy o zapisywanie się na listę.
  • Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą jak w niedzielę, godz.: 9.00, 11.00 i 16.00. Ministranci własnoręcznie przygotowali torebki z kadzidłem i kredą. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które będziemy mogli nabyć za dowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrantów.
  • Jutrzejsza uroczystość Trzech Króli jest dniem modlitwy za misjonarzy. Ofiary zebrane jutro na tacę będą przeznaczone na misje.
  • Wszystkie osoby podejmujące adorację na stałe lub okazjonalnie zapraszam na spotkanie świąteczno-opłatkowe dzisiaj o godz. 17.00.
  • Spotkanie świąteczno-opłatkowe scholii parafialnej będzie w najbliższą środę o godz. 18.00 w sali na plebanii.
  • Spotkanie świąteczno-opłatkowe Róż Różańcowych będzie za tydzień w niedzielę 12 stycznia o godz. 12.00 w sali na plebanii. Prosimy o przyniesienie czegoś na wspólny stół.
  • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła.
  • W styczniu nie będzie w II –gi czwartek miesiąca spotkania dla dzieci adorujących Pana Jezusa.
  • Talent – duszpasterstwo przedsiębiorców.
  • Wizyta duszpasterska.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Szkolnej: 4, 6, 8, 10, 14, 16. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Szkolnej: 7A, 22, 24, 26, 28. W następnym tygodniu ul. Krótka – cała.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś – gra planszowa, Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Jednocześnie przypominam o nowych cenach gazet – spis umieszczony jest na stoliku.
  • Zmarła nasza parafianka śp. Anna Stachowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

Od 2 stycznia 2020 r.  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Bardzo proszę, aby na czas wizyty pieski były albo uwiązane, albo w sąsiednim pokoju, żeby nie one były w centrum zainteresowania w tym momencie. Ksiądz przychodzi w komży, stule – jest to szczególny charakter wizyty i nie jest zasadne, aby istotą wizyty księdza była zabawa z pieskiem.

Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.30. Można również przyjść w niedzielę do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

PLAN KOLĘDY

Wtorek 7 stycznia: Optymistów, Konwaliowa, Kwiatowa  (od łącznika nr 49 do Żwirowej)

Środa 8 stycznia: Lawendowa, Wrzosowa ( od Lawendowej do łącznika nr 24)

Czwartek 9 stycznia: Wrzosowa ( od łącznika do 38 i 39)