OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020.02.02

IV NIEDZIELA  ZWYKŁA, OFIAROWANIE PAŃSKIE (MB GROMNICZNEJ)

 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź będzie w kościele od godz. 17.00. Będzie jeszcze jeden spowiednik. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii.
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rudzie organizuje Bal Karnawałowy z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby wyposażenia szkoły: 22.02.2020 w sobotę w Domu Kultury w Chrośli. Szczegóły są umieszczone na plakacie w gablocie.
 • Abby Johnson, bohaterka filmu Nieplanowane przyjedzie do Polski. Na podstawie historii jej życia powstał film Nieplanowane. Spotkanie z Abby Johnson będzie w Warszawie 15 lutego w sobotę o godz. 17.30 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53. Plan spotkania jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej: www.abbywpolsce.pl
 • Pielgrzymi rowerowi naszej parafii ufundowali oświetlenie miejsca na rowery koło dzwonnicy. Serdecznie im dziękujemy. W ten sposób zachęcają do wyruszenia na pielgrzymkę rowerową w tym roku w dniach 10-14 sierpnia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla chętnych.
 • Spotkanie rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00. Zaproszona jest młodzież z klasy VIII i pierwszych szkoły średniej i starsza. Zapraszam na to spotkanie również rodziców.
 • Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci klasy III za pomoc przy rozbieraniu szopki. Można dzisiaj odebrać w zakrystii nowy numer „Dominik idzie do I Komunii”.
 • Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas naszej diecezji. Wskazując jako szczegółowy cel naszą parafię zostanie nam przekazana połowa wpłacanej kwoty.
 • Prosimy o odbieranie zostawionych rzeczy w kościele i ewentualnie o zapytanie naszych rodzin, czy będąc w Chrośli nie zostawili czegoś w kościele.
 • Bardzo proszę, abyśmy nie wykładali sami niczego na stoliku czy stojaku w kościele. Jeżeli mamy ważne i dobre materiały do przekazania to proszę o przyniesienie ich do zakrystii.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Słoneczna i Ogrodowa: 8 i 12. W tym tygodniu prosimy mieszkańców: ul. Ogrodowa: 14, 15, 17, 18, 21, 22. W następnym tygodniu: ul. Ogrodowa: 21, 23, 24, 25, 26, 27.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny.

Dziękuję serdecznie rodzinom, które odwiedziłem w minionym tygodniu za życzliwe przyjęcie, modlitwę, rozmowy i złożone ofiary na potrzeby parafii.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY:

Poniedziałek 3 lutego: Starzeńskiego od 56 do 25

Środa 5 lutego: Starzeńskiego od 22 do 1 i Zaciszna

Czwartek 6 lutego: Sosnowa, Wspólna od 117 do 99 (tylko po stronie Chrośli)

Sobota 8 lutego: Wspólna od 97 do 55 i od 84 do 52

Poniedziałek 17 lutego: Wspólna od 47 do 31 i od 46 do 26

Środa 19 lutego: Wspólna od 24 do 1

Od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.