OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.04.12

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  • Jutro w Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia Msze św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Obowiązuje max. 5 osób. Obie Msze św. będą transmitowane na facebooku. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek Wielkanocny będzie od godz. 14.00 do 16.00. Nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 będzie transmitowana na facebooku. Komunia św. będzie udzielana o godz. 14.00, 15.15 i 16.00.
  • Chrystus zmartwychwstał. Alleluja/ Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja
  • Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego, mimo tego trudnego czasu:

–  p. Ewie Papudze za piękne dekoracje kwiatowe przy ołtarzu oraz w ciemnicy i grobie Pańskim.

– p. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom, za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego i różnych rzeczy w kościele i zakrystii

– Juli Krasuskiej za pomoc w dekoracji w grobie

– Agnieszce Gawin za wielkie zaangażowanie w prowadzenie facebooka parafialnego i inspiracje do pomocy w przeżyciu Triduum

– Sławomirowi Gawinowi za obsługę transmisji podczas Triduum

– scholii pod kierunkiem p. Agnieszki za piękne śpiewy

– służbie liturgicznej: lektorom i ministrantom za przygotowanie i posługę podczas liturgii

– Kasi Bąk za czytanie komentarzy podczas liturgii

– p. Tomaszowi Źrodowskiemu za czuwanie nad adoracją

– wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy, w tym Różom różańcowym: I, III, V i VI.

– ponieważ w tym czasie epidemii z oczywistych powodów nie zbierane są ofiary na tacę zachęcam, aby skorzystać z możliwości przelewu na konto parafialne

– zachęta ta odnosi się również do wpłat na pompy ciepła

– wszystkim dziękuję za wspólnotę wiary i modlitwy w przeżyciu tych świętych dni w takim trudnym czasie, za jedność naszej wspólnoty parafialnej

– którzy trwali na adoracji

– dziękuję za każdy przejaw życzliwości i troski, ja osobiście dziękuję każdemu, ale dziękujemy też sobie nawzajem.

– niech ten dziwny i trudny czas skłoni nas do większej wiary i miłości do Jezusa

– Jezus obiecał i jest wierny tej obietnicy, że będzie z nami zawsze aż do skończenia świata. On umiera i zmartwychwstaje i żyje w nas niezależnie od jakichkolwiek ograniczeń i trudności.

 

Życzenia Wielkanocne 2020r.

Jezus przychodzi do nas ze swoją Miłością i Jego krzyż, śmierć i Zmartwychwstanie jest potwierdzeniem, że Bóg jest zawsze blisko naszego życia, nawet wtedy, a może tym bardziej wtedy, gdy jest nam ciężko i trudno. Krzyż Jezusa i Jego zmartwychwstanie rozświetla każdą naszą życiową ciemność. Potrzeba tylko przyjść do Niego z prawdą swojego życia i serca, zaufać Mu i dać się poprowadzić drogą, którą On już przeszedł i którą nas prowadzi.

         Jesteśmy w tych dniach blisko Jezusa i blisko siebie nawzajem. Jesteśmy zjednoczeni w wierze i modlitwie ze sobą, którzy tworzymy naszą wspólnotę parafialną, wspólnotę Ojczyzny, Kościoła i całego świata.

         Przekazuję Wam moje serdeczne życzenia, abyście w tych dniach doświadczyli pragnienia przyjęcia na nowo Jezusa do Waszych serc i domów. Życzę Wam ufnego odkrycia Boga jako Tego, który jest wierny swojej Miłości do nas i nigdy jej nie cofa, nawet gdy my okazujemy Mu niewierność. Życzę Wam ożywienia w swojej duszy i swoim sercu pragnienia, które Bóg złożył w nas, kiedy powoływał nas do istnienia, pragnienia szukania Go i radości z odnalezienia w Bogu źródła miłości i sensu życia. Niech Jezus napełni Wasze życie swoim światłem, miłością i pokojem.

Pozdrawiam Was chrześcijańskim zawołaniem:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja / Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja

                   Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Wasz proboszcz

Ks. Robert Pawlak