OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.04.26

III NIEDZIELA WIELKANOCY

 • W Mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczy wewnątrz kościoła 20 osób (poza księdzem, służbą liturgiczną i scholą). Decyduje kolejność przyjścia i wejścia do kościoła. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć na zewnątrz (będą włączone głośniki zewnętrzne) i podejść do Komunii św. do ołtarza.
 • W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. W obecnej sytuacji osoby, które dotychczas prowadziły nabożeństwa przy krzyżach i kapliczkach niech roztropnie zdecydują o ich prowadzeniu.
 • Uroczystość NMP Królowej Polski, którą obchodzimy 3 maja, dzięki pozwoleniu Stolicy Apostolskiej będziemy mogli obchodzić w naszej Ojczyźnie w sobotę 2 maja. Msze św. będą o godz. 10.00 i 18.00.
 • Mimo epidemii jakoś funkcjonujemy. Zachęcam, żeby odnowić naszą więź z Bogiem przez sakramenty. Przestrzegamy w kościele zasad bezpieczeństwa, dlatego nie ulegajmy zbytniemu lękowi, ale każdy w sumieniu podejmuje decyzje. Byliśmy u spowiedzi w rekolekcje na początku Wielkiego Postu, ale minęły już dwa miesiące. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela miesiąca. Będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i Eucharystii. W najbliższą sobotę i niedzielę będzie zaproszony drugi ksiądz. Spowiedź będzie w następującym porządku:

2 maja, sobota

9.00 – 10.00 – spowiada dwóch księży (zakrystia i salka na plebanii)

10.00 – 11.00 – spowiada ks. proboszcz w zakrystii

11.00 – 12.00 – spowiada dwóch księży (zakrystia i salka na plebanii)

17.00 – 17.30 – spowiada dwóch księży (zakrystia i salka na plebanii)

17.30 – 19.00 – spowiada ks. Piotr w zakrystii

3 maja, niedziela

Podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i 16.00 będzie spowiadał jeden ksiądz

12.00 – 13.00 – spowiada dwóch księży (zakrystia i salka na plebanii)

15.00 – 16.00 – spowiada dwóch księży (zakrystia i salka na plebanii)

W piątek będzie spowiadał ks. proboszcz od g. 17.00.

 • Na czas epidemii będzie w dni powszednie codziennie Adoracja Najśw. Sakramentu wtedy, kiedy Msza św. będzie rano to od g. 7.30 do 8.30, a kiedy Msza św. wieczorem to od g. 17.00 do 18.00.
 • Msze św. w dni powszednie NIE będą już transmitowane na facebooku z powodu prawie zerowego zainteresowania.
 • Różaniec w dni powszednie o godz. 20.30, (oprócz wtorku) będzie transmitowany z naszego kościoła na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla z możliwością telefonowania i włączenia się w modlitwę.
 • Składam serdeczne Bóg zapłać osobom, które w ostatnim czasie przekazały osobiście lub przelewem na konto ofiary na potrzeby parafii (taca i pompy ciepła) – osoby te zostały wymienione podczas ogłoszeń w kościele. Nie mamy możliwości składać ofiar na tacę, to może warto rozważyć okazjonalne lub stałe zlecenie przelewów na konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. Nie chodzi o wielkie kwoty, ale stałą troskę o parafię. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • W poniedziałek 20 kwietnia 2020r. byli w naszym kościele Pan Ireneusz – specjalista od nagłośnienia i Pani Joanna – projektantka, która projektowała prezbiterium. Ks. Robert rozmawiał z nimi o możliwościach nowego nagłośnienia w naszym kościele i prowadzenia dalej prac wystroju kościoła. Decyzje będą wkrótce konsultowane z Radą Parafialną i realizowane. 
 • W minionym tygodniu nasza parafialna Caritas przekazała paczki dla potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie.
 • W obecnej sytuacji, kiedy nie możemy zbyt licznie przychodzić do kościoła, większego znaczenia nabiera nasze jednoczenie się przy Jezusie w naszych domach, we wspólnotach rodzinnych. Jest to okazja, abyśmy ożywili nasze przeżywanie wiary w rodzinach, otwierali nasze serca i domy na obecność Jezusa: wspólna modlitwa, osobista lektura Pisma św. Możemy też pobierać wersje elektroniczne tygodników katolickich: www.idziemy.pl, www.gosc.pl, www.niedziela.pl/, www.naszdziennik.pl/
 • Warto posłuchać radia katolickiego: nasze diecezjalne RADIO WARSZAWA i RADIO MARYJA. W środy są nadawane przemówienia Jana Pawła II z pielgrzymek do Polski.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wiosennej – cała. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Ul. Piastowska: 1, 3, 5, 6, 7, 10, 12. W następnym: Ul. Piastowska: 11, 13, 14, 15, 17.
 • Nie zostawiajmy bez pomocy osób starszych i samotnych. Bądźmy wrażliwi na innych.
 • Trwajmy na modlitwie w jedności wiary i nadziei. Powierzajmy z ufnością siebie i bliskich Bogu.
 • PODZIEL SIĘ Z INNYMI PRZEŻYCIEM TEGOROCZNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – NIE CHOWAJ SWEGO BOGACTWA TYLKO DLA SIEBIE.
  Tegoroczne Święta Wielkanocne chyba dla każdego z nas były wyjątkowe. Może warto utrwalić te Święta i nasze przeżycia w tym czasie, aby nie uległy zapomnieniu. Zachęcam Parafian: dorosłych i młodzież do napisania krótkiego lub dłuższego swojego osobistego wspomnienia z przeżycia tych dni. Co było szczególnie ważne? Co może odkryłem na nowo przez tę sytuację? Co było dla mnie łaską Boga, Jego światłem i darem? Co Bóg może powiedział mi w głębi serca? Czego dobrego doświadczyłem od ludzi, przyjaciół, w rodzinie? Co może było dla mnie trudne w przeżyciu Świąt w tej sytuacji? Czym chciałbym się podzielić z innymi? Może warto to napisać dla siebie, dla innych, dla upamiętnienia. Zachęcam, aby napisać i przesłać na kontakt parafii proboszcz@parafiachrosla.pl. Będziemy umieszczać te wspomnienia na stronie parafialnej i facebooku dla wzajemnego ubogacenia, aby działo się więcej dobra. To buduje naszą wspólnotę. Można się podpisać lub poprosić o anonimowość. Jako proboszcz zapewniam dyskrecję i tajemnicę. Termin do 27 kwietnia – jeszcze tydzień, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Zróbmy to jak najszybciej. Dziękujemy już za pierwsze wspomnienie.
 • Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży pt.: „Moje tegoroczne Święta Wielkanocne (inne od wcześniejszych). Jakie wydarzenie lub przeżycie było dla mnie wyjątkowe (ważne, dobre i piękne) w te Święta?” Termin do 27 kwietnia – już został tylko tydzień, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Kategorie wiekowe zostaną podane wkrótce.
 • PARAFIALNY KURS BIBLIJNY ( PKB) ruszył w środę 15 kwietnia o godz. 19.00. Transmisja na żywo na facebooku. Widząc zainteresowanie tym Kursem będzie on nadawany dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Będzie można odsłuchać w innym czasie. Ks. Robert będzie wprowadzał w czytanie i rozumienie Pisma Świętego. Możliwość zadawania pytań o Biblię i odpowiedzi na bieżąco na fb.
 • Kolejna propozycja to taki cykl: „Z BIBLIOTECZKI KS. PROBOSZCZA”, w której będę prezentował bardzo ciekawe i wartościowe książki. Jest już do odsłuchania odcinek 1, 2 i 3. W każdy piątek o g. 19.30 będzie na żywo kolejny.