OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.05.03

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

 • Dziękujemy ks. Pawłowi Czeluścińskiemu za obecność i posługę dzisiaj w naszej parafii.
 • Od kilku dni mamy problem z transmisją internetową z naszego kościoła (niestabilny i wolny przesył danych) – zakłócenia przekazu dźwięku. Do czasu poprawy jakości przekazu odwołane są transmisje Mszy św. i różańca. Jeżeli ktoś zna kogoś, kto mógłby nam pomóc w obecnej sytuacji, to proszę o kontakt.
 • Obecna sytuacja jest okazją, abyśmy ożywili nasze przeżywanie wiary w rodzinach, otwierali nasze serca i domy na obecność Jezusa: wspólna modlitwa, osobista lektura Pisma św. Możemy też pobierać wersje elektroniczne tygodników katolickich: www.idziemy.pl, www.gosc.pl, www.niedziela.pl/, www.naszdziennik.pl/
 • W Mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczy wewnątrz kościoła 20 osób (poza księdzem, służbą liturgiczną i scholą). Decyduje kolejność przyjścia i wejścia do kościoła. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć na zewnątrz (będą włączone głośniki zewnętrzne) i podejść do Komunii św. do ołtarza.
 • Jeżeli nie możemy być na Mszy św. w niedzielę, to możemy przyjść w dzień powszedni. Jest mniej osób i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa możemy przystąpić do spowiedzi i przyjąć Jezusa w Eucharystii.
 • Spowiedź w dni powszednie jest 30 minut przed Mszą św., która jest odprawiana we wtorki o godz. 7.00, a w pozostałe dni o godz. 18.00.
 • Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele, to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Na facebooku www.facebook.com/ParafiaChrosla/ możemy zobaczyć jakie piękne kapliczki można zrobić, aby w maju w domu śpiewać litanię do Matki Bożej.
 • W najbliższy piątek 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas post.
 • W minionym tygodniu nasza parafialna Caritas przekazała paczki dla potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie.
 • Składam serdeczne Bóg zapłać osobom, które w ostatnim czasie przekazały osobiście lub przelewem na konto ofiary na potrzeby parafii (taca i pompy ciepła):
 • Na czas epidemii będzie w dni powszednie codziennie Adoracja Najśw. Sakramentu wtedy, kiedy Msza św. będzie rano to od g. 7.30 do 8.30, a kiedy Msza św. wieczorem to od g. 17.00 do 18.00
 • Msze św. w dni powszednie NIE będą już transmitowane na facebooku z powodu prawie zerowego zainteresowania.
 • W ostatnich dniach odeszli spośród nas do wieczności: śp. Mirosław Gańko, śp. Adela Zagórska, śp. Andrzej Kostrzewa, śp. Marian Truszewski, śp. Krystyna Józefa Pańkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Piastowska: 1, 3, 5, 6, 7, 10, 12. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Ul. Piastowska: 11, 13, 14, 15, 17. W następnym: Ul. Piastowska: 18, 19, 23, 26a, 31, 34.
 • Nie zostawiajmy bez pomocy osób starszych i samotnych. Bądźmy wrażliwi na innych.
 • Trwajmy na modlitwie w jedności wiary i nadziei. Powierzajmy z ufnością siebie i bliskich Bogu.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci i młodzieży: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny.
 • Módlmy się za naszą Ojczyznę; módlmy się o mądrość i roztropność na czas wyborów prezydenckich w Polsce.

 

 • PARAFIALNY KURS BIBLIJNY ( PKB) ruszył w środę 15 kwietnia o godz. 19.00. Transmisja na żywo na facebooku w każdą środę o godz. 19.00. Będzie można odsłuchać w innym czasie. Ks. Robert będzie wprowadzał w czytanie i rozumienie Pisma Świętego. Możliwość zadawania pytań o Biblię i odpowiedzi na bieżąco na fb.
 • Kolejna propozycja to taki cykl: „Z BIBLIOTECZKI KS. PROBOSZCZA”, w której będę prezentował bardzo ciekawe i wartościowe książki. Są do odsłuchania poprzednie odcinki. W każdy piątek o g. 19.30 będzie na żywo kolejny.
 • PODZIEL SIĘ Z INNYMI PRZEŻYCIEM TEGOROCZNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – NIE CHOWAJ SWEGO BOGACTWA TYLKO DLA SIEBIE.
  Tegoroczne Święta Wielkanocne chyba dla każdego z nas były wyjątkowe. Może warto utrwalić te Święta i nasze przeżycia w tym czasie, aby nie uległy zapomnieniu. Zachęcam Parafian: dorosłych i młodzież do napisania krótkiego lub dłuższego swojego osobistego wspomnienia z przeżycia tych dni. Co było szczególnie ważne? Co może odkryłem na nowo przez tę sytuację? Co było dla mnie łaską Boga, Jego światłem i darem? Co Bóg może powiedział mi w głębi serca? Czego dobrego doświadczyłem od ludzi, przyjaciół, w rodzinie? Co może było dla mnie trudne w przeżyciu Świąt w tej sytuacji? Czym chciałbym się podzielić z innymi? Może warto to napisać dla siebie, dla innych, dla upamiętnienia. Zachęcam, aby napisać i przesłać na kontakt parafii proboszcz@parafiachrosla.pl. Będziemy umieszczać te wspomnienia na stronie parafialnej i facebooku dla wzajemnego ubogacenia, aby działo się więcej dobra. To buduje naszą wspólnotę. Można się podpisać lub poprosić o anonimowość. Jako proboszcz zapewniam dyskrecję i tajemnicę. Termin do 27 kwietnia – jeszcze tydzień, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Zróbmy to jak najszybciej. Dziękujemy już za pierwsze wspomnienie.
 • Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt.: „Moje tegoroczne Święta Wielkanocne (inne od wcześniejszych). Jakie wydarzenie lub przeżycie było dla mnie wyjątkowe (ważne, dobre i piękne) w te Święta?” Termin do 27 kwietnia – już został tylko tydzień, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach.