OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.05.31

VIII NIEDZIELA WIELKANOCY – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w którym powinniśmy przystąpić do spowiedzi i Komunii św.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w czuwaniu modlitewnym. Szczególnie dziękujemy scholii za prowadzenie śpiewów i p. Agnieszce za ich przygotowanie oraz ministrantom za posługę liturgiczną.
 • Dzisiaj będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00. Dzisiaj też adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15 do 16.
 • Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Serca P. Jezusa. Nabożeństwa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach.
 • W niedziele do odwołania będzie dodatkowa Msza św. o godz. 8.00, czyli Msze św. będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i 16.00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby potwierdzić, czy mam przyjechać do danego chorego. Spowiedź od godz. 17.00.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła.
 • Na czas epidemii będzie w dni powszednie codziennie Adoracja Najśw. Sakramentu wtedy, kiedy Msza św. będzie rano to od g. 7.30 do 8.30, a kiedy Msza św. wieczorem to od g. 17.00 do 18.00.
 • Biskup Romuald poda w tym tygodniu wytyczne odnośnie Bożego Ciała, ale mamy nadzieję, że procesja się odbędzie, więc wstępnie przygotowujmy się do niej: ołtarze, trasa, kwiatki dla bielanek itp.
 • Po Wielkanocy nasza parafialna Caritas przekazała paczki dla potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie.
 • Dziękuję p. Cecylii Bąk za troskę o zakrystię i pranie rzeczy kościelnych.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Leśna: 1, 5, 6, 7, 9, 11. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Ul. Leśna: 10, 13, 17, 25, 27, 29, 31 i ul. Osiedlowa. W następnym tygodniu Ul. Spacerowa: 2a, 2, 4, 8, 10 i 12.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na tygodniku Idziemy jest wydrukowana cena 5 zł., to jednak płacimy za to czasopismo 4 zł.
 • Jutro Dzień Dziecka – módlmy się za dzieci.