OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.06.07

X NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 • W najbliższy czwartek 11 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Mam prośbę o podjęcie przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji i udekorowanie domów.
 • W Boże Ciało o godz. 17.00 będzie wyświetlony w kościele film o Eucharystii pt. “Największy z cudów”. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od g. 15.00 do 17.00.  i później od godz. 18.00 (tak jak co tydzień) przez 24 godziny do piątku do godz. 18.00.
 • Nasza wdzięczność Jezusowi za to, że zostawił nam pamiątkę swojej męki i Zmartwychwstania w Eucharystii jest tak wielka, że nie możemy jest ograniczyć tylko do jednego dnia, ale chcemy przedłużać na czas Oktawy-czyli ośmiu dni po Bożym Ciele, do następnego czwartku. Każdego dnia oktawy w dni powszednie będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 – godzinę przed Mszą św.
 • Prosimy o przygotowanie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę i przyniesienie ich do kościoła w środę przed Bożym Ciałem.
 • Proszę o zapoznanie się z porządkiem procesji na Boże Ciało wywieszonym pod chórem.
 • Dziewczynki z klasy III i młodsze prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji – trzeba przygotować sobie koszyczki, a z IV i starsze prosimy o niesienie poduszek z szarfami. Próba dla tych wszystkich bielanek będzie w najbliższą środę o g. 19.00 przy kościele. Starsze dziewczęta prosimy o niesienie szarf przy chorągwiach.
 • Mam prośbę, aby chłopcy z klas II – VI nieśli różaniec podczas procesji.
 • PORZĄDEK PROCESJI: krzyż, sztandar straży, feretrony, figurka MB Fatimskiej, chorągwie, poduszki, różaniec, bielanki-sypaczki.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła.
 • Nabożeństwa czerwcowe do Serca P. Jezusa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach.
 • W niedziele do odwołania będzie dodatkowa Msza św. o godz. 8.00, czyli Msze św. będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i 16.00.
 • Na czas epidemii będzie w dni powszednie codziennie Adoracja Najśw. Sakramentu wtedy, kiedy Msza św. będzie rano to od g. 7.30 do 8.30, a kiedy Msza św. wieczorem to od g. 17.00 do 18.00.
 • Dziękujemy paniom z Kółek Różańcowych za usunięcie trawy z chodnika wokół kościoła.
 • Dziękujemy braciom Kozłowskim: Markowi i Bartłomiejowi za skoszenie trawy wokół kościoła.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Leśna: 10, 13, 17, 25, 27, 29, 31 i ul. Osiedlowa. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Ul. Spacerowa: 2a, 2, 4, 8, 10 i 12. W następnym tygodniu Ul. Spacerowa: 18, 20, 26, 30, 36, 42.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na tygodniku Idziemy jest wydrukowana cena 5 zł., to jednak płacimy za to czasopismo 4 zł.