OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.08.02

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Wczoraj 1 sierpnia obchodziliśmy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o bohaterach powstania, o tych, którzy cierpieli i oddawali życia za wolność Ojczyzny. Możemy zapoznać się z planem obchodów tej rocznicy na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego: 1944.pl/.
  • Rozpoczęliśmy sierpień, który jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mają na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji, oraz modlitwy za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne nałogi. Nasza abstynencja, czyli całkowite wyrzeczenie się napojów alkoholowych na jakiś czas jest pomocą dla tych, którym trudno zerwać z nałogiem, który niszczy ich i relacje rodzinne.
  • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wokół kościoła.
  • Od jutra Msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.00, a we wtorki o godz. 7.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź będzie w kościele od godz. 17.30. Nie będzie odwiedzin chorych w domach.
  • Nie będzie w tym roku pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę w powodu koronawirusa.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Wspólnej: 99, 105, 109, 111, 113. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Sosnowa 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 6, 8a, 8b, 8c, 10, 10a.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Pomódlmy się o trzeźwość naszego narodu i o dobre i mądre wakacje dla dzieci i młodzieży.