OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.08.23

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Od 15 do 30 sierpnia w niedziele i uroczystości będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.00.
  • 15 sierpnia 2020 roku o godz. 11.00 w parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Chrośli została odsłonięta i poświęcona przy kościele płyta upamiętniająca 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski i 100-lecie Cudu nad Wisłą (Bitwy Warszawskiej). Następnie została odprawiona Msza św. w intencji: „O ocalenie wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i na świecie” – jest to włączenie się w inicjatywę 1920 Mszy św. w tej intencji w różnych miejscach w Polsce w roku 100-lecia Cudu nad Wisłą. Obok płyty umieściliśmy maszt z flagą narodową. Naszych parafian i wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się poprzez dar serca do grona Fundatorów tego miejsca pamięci. Swoją ofiarę można złożyć w kopercie na tacę w kościele lub przelewem na konto parafialne: 13922600050002300020000010Zdjęcia z uroczystości możemy obejrzeć na facebooku: www.facebook.com/ParafiaChrosla/
  • W najbliższą środę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00. Jasna Góra jest dla nas  szczególnym miejscem. Jeździmy tam prywatnie, w pielgrzymkach, również rowerowej z naszej parafii. Mimo, że jest to dzień pracy bądźmy tego dnia na Mszy św. Uczestnicząc w liturgii otwieramy serca i dusze na te łaski związane z danym świętem. Udział we Mszy św. jest prawdziwym stanięciem przed obliczem Maryi z Jasnej Góry.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W sierpniu kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy św.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Mazowiecka: 14, 14a, 16, 18, 20. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Mazowiecka: 22, 24, 30A, 30, 32. W następnym tygodniu rodzice dzieci komunijnych.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Pomódlmy się za naszą Ojczyznę.