OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.11.22

 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00 w kościele.
 • Za tydzień 29 listopada w I niedzielę adwentu będzie poświęcenie wieńców adwentowych: naszego parafialnego w kościele, ale przygotujmy też nasze domowe wieńce i przynieśmy je do kościoła. Będą przygotowane stoliki w bocznej kaplicy na których je położymy i po Mszy św. po poświęceniu zabierzemy do domu.
 • Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Będzie dekoracja w kościele związana z tematem Eucharystii – Mszy św., dla dzieci będą rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. W tym tygodniu przygotujmy lampiony i złapmy dobrą motywację do chodzenia na roraty. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Rekolekcje adwentowe będą w dniach 6 – 8 grudnia i będzie je prowadził ks. Artur Staniszewski z parafii Kołbiel.
 • Rozpoczęliśmy spotkania młodzieży w każdy piątek o godz. 19.30 w salce na plebanii. W miniony piątek było pierwsze spotkanie i było kilka osób. Zapraszamy inne zainteresowane osoby i wszystkich chętnych od VIII klasy wzwyż z naszej i okolicznych parafii. Będą to spotkania integracyjno-formacyjno-modlitewne trwające około 1 godziny. W najbliższy piątek o godz. 19.30.
 • W każdy czwartek w kościele o godz. 17.15 będzie wprowadzenie do czytań biblijnych z najbliższej niedzieli w postaci filmu, krótkiego komentarza ks. Roberta i ewentualnie dzielenia się uczestników.
 • Dzieci, które chodziły na nabożeństwa październikowe mogą przyjść odebrać w zakrystii zaległe obrazki i nagrody za uczestnictwo.
 • Dziękujemy p. Agnieszce za przygotowanie scholii do dzisiejszej uroczystości i całoroczną pracę ze scholą młodszą i starszą, a rodzicom dziękujemy za troskę o wychowanie dzieci i czuwanie nad obecnością na próbach scholii w środy.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Świątynię do liturgii mieli przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 1, 2, 2A, 3, 6. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 8, 10, 11, 12, 12A. W następnym ul. Wrzosowa: 15, 16, 17, 18, 19.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Śpiewając suplikacje módlmy się o ustanie epidemii.