OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.11.29

I NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie naszych wieńców adwentowych. Za tydzień będzie poświęcenie opłatków i będzie można je nabywać w zakrystii.
 • Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dla dzieci będą rozdawane naklejki. Niestety z powodu epidemii, nie będzie jednak bułek i spotkań na plebanii. Przygotujmy lampiony i złapmy dobrą motywację do chodzenia na roraty. Trzeba wcześniej położyć się spać, żeby rano wstać. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Rekolekcje adwentowe będą za tydzień w dniach 6 – 8 grudnia (niedziela – wtorek) i będzie je prowadził ks. Artur Staniszewski z parafii Kołbiel. Msze św. z naukami w poniedziałek i wtorek będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Sakrament pokuty będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 9.30 i 16.30.
 • Dziękuję p. Ewie Papudze za przygotowanie naszego wieńca adwentowego, a pp. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom za pozostały wystrój adwentowy w naszym kościele.
 • Parafialna Caritas pragnie przekazać paczki żywnościowe dla osób starszych, samotnych z naszej parafii. Z wystawionej choinki możemy wziąć gwiazdkę, by przygotować paczkę na sumę 100zł. Paczki przynosimy do kościoła do 20 grudnia 2020. 
 • Rusza też akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tegoroczne hasło brzmi “Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Z każdej świecy złotówka zostaje do dyspozycji Caritas parafialnej, a pozostała suma jest przekazywana na dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną. Podaną kwotę wrzucamy do puszki obok świec. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz potrzebujących pomocy.
 • Od przyszłej niedzieli będą do nabycia stroiki.
 • Rozpoczęliśmy spotkania młodzieży w każdy piątek o godz. 19.30 w salce na plebanii. Były już dwa spotkania i było kilka osób. Zapraszamy inne zainteresowane osoby i wszystkich chętnych od VIII klasy wzwyż z naszej i okolicznych parafii. Będą to spotkania integracyjno-formacyjno-modlitewne trwające około 1 godziny. W najbliższy piątek o godz. 19.30.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00 w kościele.
 • W każdy czwartek w kościele o godz. 17.15 będzie wprowadzenie do czytań biblijnych z najbliższej niedzieli w postaci filmu, krótkiego komentarza ks. Roberta i ewentualnie dzielenia się uczestników.
 • Dziękuję rodzicom kandydatów na ministrantów za troskę o wychowanie dzieci i czuwanie nad obecnością na zbiórkach i dyżurach.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek nie będzie Mszy św. wieczornej, a adoracja rozpocznie się o godz. 18.00. Odwiedziny chorych tylko na indywidualne zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 i Msza św. o g. 18.00. Po Mszy św. będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 8.00, a po niej różaniec.
 • Wyłożony jest do wzięcia dla małżonków kalendarz adwentowy.
 • Świątynię do liturgii mieli przygotowali ul. Wrzosowej: 12A, 15, 16, 17. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 8, 10, 11, 18, 19. W następnym ul. Wrzosowa: 20, 21, 22, 22A, 23.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej; MGN, Anioł Stróż oraz Dobre Nowiny za darmo.
 • Śpiewając suplikacje módlmy się o ustanie epidemii.