OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.12.06

II NIEDZIELA ADWENTU

 • Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku i będzie je prowadził ks. Artur Staniszewski z parafii Kołbiel. Msze św. z naukami w poniedziałek i wtorek będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Sakrament pokuty będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 9.30 do 11.00 i od 16.30 do 19.30. Ofiary na tacę zbierane w poniedziałek i wtorek będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty.
 • W najbliższy wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na każdej Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej adopcji Dziecka Poczętego. Są wyłożone do wzięcia folderki do zapoznania się, czym jest ta adopcja. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski i w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • W niedzielę 13 grudnia będzie kolejny dzień modlitwy o nawrócenie dzieci, wnuków i polskiej młodzieży. Plan trochę zmieniony w porównaniu do modlitwy w listopadzie. O godz. 16.30 sakrament pokuty, 17.00 różaniec, 18.00 Msza św. Z racji tego dnia modlitwy zaprosiliśmy do naszej parafii Panią Patrycję Hurlak, aktorkę, reżyserkę, która w pewnym momencie swojego życia przeżyła nawrócenie. Pani Patrycja będzie dzieliła się z nami swoim świadectwem nawrócenia i życia na każdej Mszy św. o godz. 9.00, 11.00 i 16.00, jak również na tej dodatkowej Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie jeszcze dodatkowe spotkanie, na którym m.in. będzie odpowiadała na zadanej jej wcześniej pytania. Ta Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie po niej będą transmitowane na parafialnym facebooku. Po każdej Mszy św. będzie też możliwość zakupienia książek Pani Patrycji. Może to być ciekawy prezent świąteczny. patrycjahurlak.pl/
 • Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Jutro i we wtorek w czasie rekolekcji nie będzie Rorat. Najbliższe roraty będą w środę i będzie niespodzianka. Dla dzieci są rozdawane naklejki. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Pobłogosławione opłatki można nabywać w zakrystii.
 • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są wyłożone na stoliku pod chórem. Podaną kwotę wrzucamy do puszki przy świecach. Zachęcamy do czynu miłości dla potrzebujących pomocy.
 • W podobny sposób możemy nabyć stroiki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na pomoc biednym i potrzebującym.
 • Spotkania młodzieży są w każdy piątek o godz. 19.30 w salce na plebanii. Były już trzy spotkania i ostatnio dołączyły dwie osoby. Zapraszamy inne zainteresowane osoby i wszystkich chętnych od VIII klasy wzwyż z naszej i okolicznych parafii. Będą to spotkania integracyjno-formacyjno-modlitewne trwające około 1 godziny.
 • W każdy czwartek w kościele o godz. 17.15 będzie wprowadzenie do czytań biblijnych z najbliższej niedzieli w postaci filmu, krótkiego komentarza ks. Roberta i ewentualnie dzielenia się uczestników.
 • Dzisiaj jest Dzień modlitw za Kościół na wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszki na potrzeby tych chrześcijan.
 • Dzisiaj jest wspomnienie św. Mikołaja. Niespodzianka dla dzieci przy wyjściu od św. Mikołaja.
 • Wyłożony jest do wzięcia dla małżonków kalendarz adwentowy.
 • Świątynię do liturgii mieli przygotować mieszkańcy ul. Wrzosowej: 8, 10, 11, 18, 19, ale niestety nie zorganizowali się i podjęli się tego pp. Cecylia i Zbigniew Bąk. Bardzo im za to dziękujemy. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 20, 21, 22, 22A, 23. W następnym ul. Wrzosowa: 24, 24A, 25, 26, 27, 28.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej; MGN, Anioł Stróż oraz Dobre Nowiny za darmo. Nowe czasopisma dla dzieci: Staś – proszę wpisać osoby chętne na to czasopismo, Promyczek Dobra i Mały Promyczek