OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.12.13

III NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiaj w niedzielę 13 grudnia kolejny dzień modlitwy o nawrócenie dzieci, wnuków i polskiej młodzieży. Od godz. 16.30 sakrament pokuty, 17.00 różaniec, 18.00 Msza św. Z racji tego dnia modlitwy zaprosiliśmy do naszej parafii Panią Patrycję Hurlak, aktorkę, reżysera, która w pewnym momencie swojego życia przeżyła nawrócenie. Pani Patrycja będzie dzieliła się z nami swoim świadectwem nawrócenia i życia na każdej Mszy św. o godz. 9.00, 11.00 i 16.00, jak również na dodatkowej Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie spotkanie, na którym m.in. będzie odpowiadała na zadanej jej wcześniej pytania. Ta Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie po niej będą transmitowane na parafialnym facebooku facebook.com/ParafiaChrosla. Po każdej Mszy św. będzie też możliwość zakupienia książek Pani Patrycji. Może to być ciekawy prezent świąteczny. www.patrycjahurlak.pl/
 • Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dla dzieci są rozdawane naklejki. Jutro na roratach będzie niespodzianka dla wszystkich.
 • Pobłogosławione opłatki można nabywać w zakrystii.
 • Kilkoro dzieci z naszej Parafii należy do grupy skautingu katolickiego Wędrownicy bł. Mamy Róży i Wędrownicy św. Maksymilana Kolbe. Chcąc wesprzeć dzieło Caritasu dzieci przygotowały pierniczki, kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Wszystkie te rzeczy zostały wyłożone za ławkami pod chórem. Dobrowolne ofiary proszę wrzucać do puszek Caritasu.
 • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są wyłożone na stoliku pod chórem. Podaną kwotę wrzucamy do puszki przy świecach. Zachęcamy do czynu miłości dla potrzebujących pomocy.
 • W podobny sposób możemy nabyć stroiki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na pomoc biednym i potrzebującym.
 • Za tydzień będą do nabycia stroiki, ozdoby świąteczne i pierniki przygotowane przez scholę parafialną. W ten sposób będziemy mogli wesprzeć ich działalność.
 • Spotkania młodzieży są w każdy piątek o godz. 19.30 w salce na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych od VIII klasy wzwyż z naszej i okolicznych parafii.
 • W każdy czwartek w kościele o godz. 17.15 będzie wprowadzenie do czytań biblijnych z najbliższej niedzieli w postaci filmu, krótkiego komentarza ks. Roberta i ewentualnie dzielenia się uczestników.
 • Ks. proboszcz będzie prowadził rekolekcje w Dębem Wielkim od następnej niedzieli do wtorku. Prosi o modlitwę w intencji tych rekolekcji.
 • Została zamontowana na stałe kamera w kościele do transmisji nabożeństw, ale może też służyć do monitoringu. Podaję tę informację, abyśmy o tym wiedzieli. Jeśli ktoś chciałby być sponsorem tego systemu to proszę o kontakt.
 • „W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.”
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 20, 21, 22, 22A, 23. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 24, 24A, 25, 26, 27, 28. W następnym ul. Wrzosowa: 29, 30, 31, 34 A i B, 35, 36, 38.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej; MGN, Anioł Stróż oraz Dobre Nowiny za darmo. Nowe czasopisma dla dzieci: Staś – proszę wpisać osoby chętne na to czasopismo, Promyczek Dobra i Mały Promyczek.