OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2020.12.20

IV NIEDZIELA ADWENTU

 • Bardzo serdecznie dziękujemy ks. płk dr Wiesławowi Bożejewiczowi z diecezji polowej za pomoc dzisiaj w naszej parafii w zastępstwie ks. proboszcza, który prowadzi rekolekcje w parafii Dębe Wielkie.
 • W tym tygodniu będą ostatnie roraty od poniedziałku do środy o godz. 6.45, a w czwartek 24 grudnia o godz. 8.00. Jutro na roratach będą słodkie bułki dla dzieci. W środę będzie uroczyste zakończenie rorat. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chodziły na roraty.
 • W środę będzie ostatnia możliwość spowiedzi przed Świętami w godz. 19.00 – 20.00.
 • Pobłogosławione opłatki można nabywać w zakrystii.
 • Pod chórem są do nabycia pierniki, stroiki i ozdoby świąteczne przygotowane przez scholę parafialną. W ten sposób będziemy mogli wesprzeć ich działalność oraz wyrazić naszą wdzięczność za zaangażowanie w życie parafii i posługę śpiewem podczas liturgii.
 • Również pod chórem można kupić bardzo ciekawe gry planszowe na czas Świąt i ferii dla siebie, swojej rodziny lub jako prezent świąteczny: 1. „Trzej Królowie”. 2. „Pytaki” – gra rodzinna – poznajemy siebie nawzajem i swoją rodzinę. 3. „Gra wstępna” – dla pary małżeńskiej lub narzeczeńskiej. Jest możliwość zapłacenia później.
 • Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się liturgią domową. Rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej powinna być wspólna modlitwa całej rodziny. Propozycja modlitwy jest dołączona do opłatków i w prasie katolickiej. W nocy z 24 na 25 grudnia będzie Msza św. zwana Pasterką w tym roku o godz. 22.00 i 24.00. W Boże Narodzenie 25 grudnia Msze św. tylko o godz. 9.00 i 11.00. W święto św. Szczepana 26 grudnia Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. W I i II dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 • Za tydzień w niedzielę 27 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. o godz. 9, 11 i 16 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, aby cała rodzina przyszła razem do kościoła, aby dzieci mogły być świadkami odnowienia przyrzeczeń swoich rodziców.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Za tydzień zostaną podane informacje na temat kolędy.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Wrzosowej: 24, 24A, 25, 26, 27, 28. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 29, 30, 31, 34 A i B, 35, 36, 38 i jeszcze dodatkowo ze względu na Święta numery: 44, 46. W następnym ul. Wrzosowa: 39, 40, 45, 47, 48, 51, 53.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.