OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.03.14

IV NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 • Wielkopostne rekolekcje parafialne będą od 21 do 24 marca, do środy. Wtorek – dzień spowiedzi.
 • Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 • Ozdoby świąteczne i wiosenne zrobione własnoręcznie przez scholę będziemy mogli nabyć za tydzień w niedzielę 21 marca. W ten sposób wspieramy działalność scholii.
 • Za tydzień będą też już do nabycia palmy na Niedzielę Palmową przygotowane przez parafialną Caritas z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym. Prosimy, aby nie kupować palm w supermarketach, ale przy kościele i w ten sposób wspierać potrzebujących z naszej parafii. Będą do nabycia również w niedzielę palmową.
 • Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu palm zapraszamy w najbliższy czwartek 18 marca od godz. 16.00 do około 20.30 na plebanii. Można przyjść na dowolną ilość czasu. Kto może prosimy o dostarczenie bukszpanu, tui, borowiny i innych elementów dekoracyjnych do czwartku do g. 16.00.
 • Ogłaszamy dwa konkursy plastyczne:
 1. Konkurs indywidualny: Rysunek wybranej stacji drogi krzyżowej. Dowolna technika. Format A4. Termin do 24 marca.
 2. Konkurs rodzinny (zaangażowana cała rodzina): Figura św. Józefa. Dowolna technika. Termin do 24 marca. Zrobione figury przyniesiemy do kościoła, przez jakiś czas będą w kościele, zostaną one poświęcone, przyznane nagrody i wrócą do naszych domów, np. do umieszczenia w naszych domowych ołtarzykach.

Ogłoszenie wyników obu konkursów w Niedzielę Palmową.

 • Od 10 marca do 18 marca odprawiamy w naszym kościele każdego dnia przed Mszą św. nowennę do św. Józefa przed jego Uroczystością obchodzoną 19 marca. Ze stolika za ławkami możemy wziąć tekst nowenny, oraz znaleźć w internecie swietyjozef.kalisz.pl/Modlitwy/20.html. Możemy też ściągnąć aplikację www.pismo.swiete.pl. Numer specjalny Gościa Niedzielnego o św. Józefie będzie do nabycia za tydzień w cenie 9 zł. Objętość 100 stron i wiele ciekawych informacji o św. Józefie. Można jeszcze zapisać się na ten numer w zakrystii. Jest do nabycia nowe czasopismo-kwartalnik „Idźmy do Józefa” w cenie 7 zł https://bernardynki.com/idzmy-do-jozefa-kwartalnik-katolicki/

https://www.facebook.com/Id%C5%BAmy-do-J%C3%B3zefa-113997163856718/ .

 • 19 marca w Uroczystość św. Józefa w piątek Msze św. będą o godz. 10.00 i 18.00. Z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są do wzięcia ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je do kościoła z naszą jałmużną w Niedzielę Palmową.
 • Można też nabyć świece wielkanocne oraz stroiki świąteczne na stoliku za ławkami. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii. Podaną kwotę wrzucamy do puszki.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie dzisiaj w kościele o godz. 17.15.
 • Droga wielkopostna w naszej parafii. Dzisiaj wpatrujemy się w krzyż Jezusa.
 • Zostały zamontowane dozowniki do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Planowane jest też zamontowanie kropielnic na wodę święconą.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Kwiatowej: 21, 23, 25, 29, 36. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowa: 31, 33, 42, 42A, 44A, 46B, 48. W następnym ul. Kwiatowa: 39, 39A, 39B, 39C, 41B, 41C.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.