OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.06.20

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Nabożeństwa czerwcowe będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00 przed Mszą św.
  • Zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek 25 czerwca. Msza św. dla uczniów wszystkich klas szkoły w Rudzie o godz. 8.00. Zapraszamy rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców. Zdążymy do szkoły na g. 9.00. Zapraszamy szczególnie klasę VIII, na zakończenie szkoły podstawowej. Wieczorem w piątek o godz. 18.00 będzie Msza św. na którą proszę, aby uczniowie (dzieci i młodzież) ze szkoły w Rudzie, ale też innych szkół przynieśli swoje świadectwa szkolne do kościoła – zaniesiemy je w procesji z darami do ołtarza– to jest owoc Waszej tegorocznej pracy. Ofiarujecie trud Waszej nauki Jezusowi, a po Mszy św. zostaną oddane właścicielom. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie w czwartek od g. 17.00. i w piątek od g. 17.00.
  • Krzysztof Myszkowski z zespołu Stare dobre małżeństwo powiedział o nim: „bard Chrystusa.” Marcin Wargocki bo o nim mowa to mąż, ojciec, wokalista i gitarzysta. Tworzy utwory, które budzą pozytywne nastawienie do życia, uczą wrażliwości i zabierają do krainy chrześcijańskiej łagodności. W niedzielę 27 czerwca będzie prowadził śpiewy na każdej Mszy św. (9.00, 11.00, 16.00) i po każdej z nich będzie można nabyć płyty artysty, a po Mszy św. o g. 16.00, czyli około g. 17.00 zapraszamy na koncert.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W niedzielę 27 czerwca będzie błogosławienie samochodów, kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. Będziemy mogli złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy 1grosz za 1 km bezpiecznej jazdy.
  • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do Kodnia w dniach 9-12 sierpnia.
  • Pani Agnieszka organistka organizuje wyjazd do Energylandii. Informacje i zapisy u p. Agnieszki.
  • W zakrystii lub kruchcie możemy nabyć książeczkę o Najświętszym Sercu Jezusa i czym jest poświęcenie się Jemu. Cena 5 zł.
  • Możemy nabyć grę planszową „Owoce Ducha” wydaną przez p. Roberta Kościuszkę w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Pomaga doświadczyć czym są owoce Ducha Świętego i jak one zmieniają człowieka. Cena 40 zł. W internecie najtaniej za 52 zł. Może być prezentem na bierzmowanie.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Spacerowa: 2a, 4, 8, 10, 12, 18, 20. W tym tygodniu prosimy Ul. Spacerowa: 26, 30, 32, 36, 42 i wszystkie pozostałe. W następnym Ul. Strażacka i Spokojna. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Nowy numer kwartalnika „Idźmy do św. Józefa”.