OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.07.11

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Bp Romuald Kamiński odwołał dyspensę od obowiązku Mszy św. w niedziele. Dekret tutaj: www.diecezja.waw.pl/7545.
 • W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 16.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.30. Godzinki będą jak zawsze przed Mszą św. o godz. 9.00.
 • W lipcu będzie zastępował ks. proboszcza w dni powszednie ks. Robert Długosz z Choszczówki i dlatego Msze św. od 1 lipca będą we wtorki o godz. 8.00, a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.00. W niektóre dni może być inaczej, więc osoby zainteresowane proszę, aby sprawdzały grafik podany na cały tydzień w internecie lub w gablocie przed kościołem. Bieżące sprawy kancelaryjne będzie można załatwić u Ks. Roberta Długosza przed Mszą św. w zakrystii.
 • W tym tygodniu przypada we wtorek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured .
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do Kodnia w dniach 9-12 sierpnia. Trasa jest łatwa do przejechania. Trzy dni jazdy rowerem, każdego dnia nie więcej niż 70 km. Zapisy u p. Bąka i p. Orlińskiego. Każdy może napisać na kartce intencje i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. Pielgrzymi będą je powierzać Maryi podczas drogi i w sanktuarium w Kodniu.
 • Zapraszamy do włączenia się do pielgrzymek pieszych idących z Warszawy na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie i w internecie.
 • Siostry Karmelitanki z Osin koło Mińska Maz. zapraszają na TRIDUUM przed Uroczystością NMP z Góry Karmel i przygotowanie do przyjęcia szkaplerza. Tegoroczne triduum poprowadzi ojciec Leszek, karmelita bosy z Warszawy. W dniach 13, 14, 15 lipca (wtorek – czwartek) o godz. 18:00 – Eucharystia z homilią o Maryi. W piątek, 16 lipca, w Uroczystość NMP z Góry Karmel – uroczysta Msza święta o godz. 18.00. Tego dnia będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Więcej tutaj: karmel-noweosiny.pl/index.html
 • 1 sierpnia w niedzielę będzie Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Moglibyśmy wspólnie pojechać do Warszawy tego dnia i wziąć udział m.in. w śpiewaniu piosenek powstańczych na Pl. Piłsudskiego. Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
 • Adoracje Najświętszego Sakramentu podczas wakacji. Prośba o zapisywanie się na konkretne godziny.
 • W najbliższy czwartek Msza św. będzie o g. 8.00, a nie o 17.00.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Słoneczna i Ogrodowa 1, 3, 5 i 8 (przeczytać nazwiska z zeszytu). W tym tygodniu prosimy ul. Ogrodowa: 7A, 9, 11, 12, 14. W następnym ul. Ogrodowa: 15, 17, 18, 21, 22, 23. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ciekawy Mały Gość Niedzielny dla dzieci na wakacje i nowy numer czasopisma Idźmy do św. Józefa.