OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.08.01

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 16.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.30. Godzinki będą jak zawsze przed Mszą św. o godz. 9.00.
 • W dni powszednie Msze św. będą już od 1 sierpnia o godz. 18.00.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Dzisiaj 1 sierpnia obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w godzinie W, czyli w godzinie rozpoczęcia powstania bijące dzwony przypomną nam o tym wydarzeniu. Z okazji tej rocznicy wywieśmy na naszych domach flagi narodowe. Możemy zapoznać się z planem obchodów tej rocznicy na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego: 1944.pl/
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. W piątek spowiedź od godz. 17.00 (będzie tylko ks. proboszcz) i Msza św. o godz. 18.00. W piątek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00. soboty.pl
 • Za tydzień w niedzielę 8 sierpnia o g. 17.00 będzie wyświetlony w kościele film „Jak Bóg da”. Jak Bóg da… to Przezabawna, groteskowa, znakomicie wykorzystująca efekt zderzenia dwóch różnych światopoglądów, mistrzowsko zagrana, wreszcie entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność komedia pomyłek.
  Półtorej godziny świetnej zabawy, która jednak nie pozostawia pustki u widza. Zapraszamy na jedną z najlepszych komedii ostatnich lat w polskich kinach…
 • Każdy może napisać na kartce intencje i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. Pielgrzymi będą je powierzać Maryi podczas drogi i w sanktuarium w Kodniu.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Ogrodowa: 24, 25, 26, 27, 28 (przeczytać nazwiska z zeszytu). W tym tygodniu prosimy ul. Ogrodowa: 31, 31A, 31B, 32, 34, 34A, 35. W następnym ul. Krótka (cała), Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.