OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.08.08

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 16.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.30. Godzinki będą jak zawsze przed Mszą św. o godz. 9.00.
 • Sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mając na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji, oraz modlitwy za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne nałogi. Nasza abstynencja, czyli całkowite wyrzeczenie się napojów alkoholowych na jakiś czas jest pomocą dla tych, którym trudno zerwać z nałogiem, który niszczy ich i relacje rodzinne.
 • Za tydzień w niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Tego dnia obchodzimy 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. To wydarzenie i cudowna interwencja Maryi w tej bitwie dała Jej tytuł: Matki Bożej Zwycięskiej i stała się Ona Patronką naszej diecezji, utworzonej w 1992 roku. Nasza diecezja jest szczególnie wezwana do podtrzymywania pamięci o Cudzie nad Wisłą, dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w tych obchodach. Plan uroczystości znajdziemy w internecie i tygodniku Idziemy. Wywieśmy na domach flagi narodowe.
 • 15 sierpnia po każdej Mszy św. będzie dla chętnych obrzęd pobłogosławienia i nałożenia szkaplerza. Wyjaśnienie czym jest szkaplerz i jakie ma znaczenie będzie za tydzień podczas homilii.
 • Dzisiaj w niedzielę 8 sierpnia o g. 17.00 będzie wyświetlony w kościele film „Jak Bóg da”- włoska komedia z nutą refleksji.
 • W tym tygodniu przypada w piątek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
 • Każdy może napisać na kartce intencje i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. Pielgrzymi będą je powierzać Maryi podczas drogi i w sanktuarium w Kodniu. Naszą parafialną pielgrzymkę rowerową do Kodnia rozpoczynamy jutro w poniedziałek Mszą św. o g. 7.00, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy św. będzie można pożegnać pielgrzymów. Do Kodnia dotrzemy w środę, a w czwartek wrócimy do Chrośli.
 • W najbliższy poniedziałek i środę kancelaria będzie czynna po Mszy św. o g. 18.00.
 • Jutro pielgrzymka rowerowa z Wyszkowa zatrzyma się na odpoczynek przy straży w Rudzie.
 • Parafia Wielgolas Brzeziński zaprasza w dniu 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na piknik odpustowy i bieg “Wilczym Tropem 2021” upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych. Odbędzie się również promocja Polskich Sił Zbrojnych organizowana przez wojska lądowe i powietrzne: będzie wystawiony sprzęt wojskowy – czołg Leopard, transporter opancerzony Rosomak i inny sprzęt wojskowy, również będzie można skorzystać ze symulatora strzelań. Szczegóły na plakacie.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Ogrodowa: 31, 31A, 31B, 32, 34, 34A, 35 (przeczytać nazwiska z zeszytu). W tym tygodniu prosimy ul. Krótka (cała). W następnym ul. Szkolna: 4, 6, 8, 10, 14. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.