OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.08.15

WNIEBOWZIĘCIE NMP  –  XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 16.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.30. Godzinki będą jak zawsze przed Mszą św. o godz. 9.00.
  • Do końca sierpnia kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. o g. 18.00.
  • Za tydzień w niedzielę 22 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii młodzież z Fundacji im. Heleny Kmieć – młodej świeckiej misjonarki, która została zamordowana na misjach w Boliwii. Na każdej Mszy św. będą mówić o jej pięknym życiu i o działalności Fundacji. Przywiozą ze sobą wystawę, którą będziemy mogli oglądać przed kościołem do 4 września. Będzie można też kupić bardzo ciekawe folderki, książki i filmy. Tak piszą o wystawie organizatorzy: „Opowiada o życiu i działalności śp. Heleny Kmieć, która w obecnych czasach jest inspiracją do tego aby aktywnie działać społecznie i “robić dobro”. Wystawa promuje dobre idee i inspiruje do zmiany swojego życia w duchu osoby śp. Helenki. Jest Ona osobą, którą ze względu na jej piękne życie warto promować dalej i szerzej. Więcej tutaj: www.helenakmiec.pl
  • Dzisiaj w niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Tego dnia obchodzimy 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. To wydarzenie i cudowna interwencja Maryi w tej bitwie dała Jej tytuł: Matki Bożej Zwycięskiej i stała się Ona Patronką naszej diecezji, utworzonej w 1992 roku. Nasza diecezja jest szczególnie wezwana do podtrzymywania pamięci o Cudzie nad Wisłą, dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w tych obchodach. Plan uroczystości znajdziemy w internecie i tygodniku Idziemy. Wywieśmy na domach flagi narodowe. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość patriotyczna i złożenie wieńców przy pomniku przed kościołem.
  • Sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mając na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji, oraz modlitwy za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne nałogi. Nasza abstynencja, czyli całkowite wyrzeczenie się napojów alkoholowych na jakiś czas jest pomocą dla tych, którym trudno zerwać z nałogiem, który niszczy ich i relacje rodzinne.
  • Pielgrzymka do Kodnia. Dziękujemy. Byliśmy w Białej Podl. Kościół św. Anny- chrzest bł. Honorata.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Krótka (cała), (przeczytać nazwiska z zeszytu). W tym tygodniu prosimy ul. Szkolna: 4, 6, 8, 10, 14. W następnym ul. Szkolna: 16, 22, 24, 26, 28, 7A. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

W piątek, 13 sierpnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie (ul. Wołoska), w wieku 78 lat, w 48. roku kapłaństwa i 17. roku posługi biskupiej zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

ś. † p. Ksiądz Arcybiskup Henryk Franciszek Hoser SAC

20 sierpnia 2021 roku (piątek)

bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika

godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza

Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

Kazanie wygłosi arcybiskup Tadeusz Wojda Arcybiskup Metropolita Gdański

Po Mszy Świętej złożenie ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej

Więcej informacji tutaj: www.diecezja.waw.pl/7599