OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.08.22

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 16.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.30. Godzinki będą jak zawsze przed Mszą św. o godz. 9.00.
  • Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. o g. 18.00.
  • W czwartek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Wiele osób pielgrzymowało lub nadal pielgrzymuje pieszo, rowerami, autokarem lub prywatnie na Jasną Górę. 26 sierpnia to jest ten dzień, kiedy MB Częstochowska jest szczególnie blisko nas i przychodzi do nas. Msza św. jest doświadczeniem Jej matczynego prowadzenia do Jezusa, bo Maryi bardzo zależy, żebyśmy przyjmowali Jezusa do naszych serc. Msza św. o g. 18.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu jak zawsze 24 godziny do piątku do g. 18.00. Niech Maryja przyprowadzi nas do Jezusa.
  • Dzisiaj w niedzielę 22 sierpnia gościmy w naszej parafii młodzież z Fundacji im. Heleny Kmieć – młodej świeckiej misjonarki, która została zamordowana na misjach w Boliwii. Na każdej Mszy św. usłyszymy świadectwo o jej pięknym życiu i o działalności Fundacji. Jest ustawiona wystawa, którą będziemy mogli oglądać przed kościołem do 4 września. Po Mszy św. można kupić bardzo ciekawe folderki, książki i filmy. Będą dostępne również za tydzień. Wystawa promuje dobre idee i inspiruje do zmiany swojego życia w duchu osoby śp. Helenki. Jest Ona osobą, którą ze względu na jej piękne życie warto promować dalej i szerzej. Więcej tutaj: helenakmiec.pl
  • Sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Mając na względzie święta i rocznice obchodzone w tym czasie, podejmijmy postanowienia trzeźwości i abstynencji, oraz modlitwy za uwikłanych w nałóg alkoholowy i inne nałogi. Nasza abstynencja, czyli całkowite wyrzeczenie się napojów alkoholowych na jakiś czas jest pomocą dla tych, którym trudno zerwać z nałogiem, który niszczy ich i relacje rodzinne.
  • Osoby, które tydzień temu przyjęły szkaplerz mogą zgłosić się dzisiaj do zakrystii, aby otrzymać pamiątkowy obrazek lub książeczkę.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Msza św. w najbliższą sobotę będzie o g. 17.00.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Szkolna: 4, 6, 8, 10, 14. W tym tygodniu prosimy ul. Szkolna: 16, 22, 24, 26, 28, 7A. W następnym ul. Szkolna: od nr 30 do końca. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.