OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.08.29

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Od niedzieli 5 września Msze św. w niedzielę będą o godz. 9.00, 11.00, 16.00.
 • Od 30 sierpnia kancelaria będzie czynna tak jak w ciągu roku: poniedziałek i środa g. 16.30-17.30, piątek g. 18.30-19.30.
 • 1 września w środę w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie Msza św. w kościele o godz. 8.00 – zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli, a następnie dalsza część uroczystości w szkole. Dla uczniów z innych szkół będzie Msza św. o godz. 18.00. Na koniec wakacji i na rozpoczęcie roku szkolnego przystąpmy do spowiedzi, abyśmy z darem przebaczenia mogli pięknie przyjąć to, czym Bóg chce nas obdarzyć w nowym roku. Spowiedź będzie w poniedziałek 30 sierpnia od g. 17.00. Będzie drugi spowiednik.
 • Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii młodzież z Fundacji im. Heleny Kmieć – młodej świeckiej misjonarki, która została zamordowana na misjach w Boliwii. Przed kościołem możemy do piątku 3 września włącznie obejrzeć wystawę ukazującą życie Heleny Kmieć i działalność Fundacji jej imienia. Po Mszy św. i w tygodniu do piątku można kupić bardzo ciekawe książki, kawę i inne przedmioty z krajów misyjnych. Dochód przeznaczony jest na działalność Fundacji. Więcej tutaj: helenakmiec.pl. Zdjęcia na fb: www.facebook.com/ParafiaChrosla/
 • Dzisiaj w niedzielę 5 września o godz. 17.00 obejrzymy w kościele film „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, który trwa 104 minuty.
 • Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 • W najbliższą środę zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania scholii w Sali na plebanii: g. 16.45 – młodsza schola (do VI klasy włącznie), g. 18.45 – starsza schola (od VIII klasy wzwyż).
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. I piątek to głównie udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii św., dlatego od września Msze św. w I piątki będą o g. 17.00 i 18.00. Adoracja będzie do g. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Spotkanie grupy liturgicznej będzie za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę 12 września będzie beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Od 3 września będziemy przeżywać nowennę. Zapraszamy na codzienną Eucharystię, a po niej modlitwy i rozważania. Ciekawe materiały tutaj: beatyfikacja33.pl; www.wyszynskiprymas.pl/galerie-zdjec
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Szkolna: 16, 22, 24, 26, 28, 7A. W tym tygodniu prosimy ul. Szkolna: od nr 30 do końca. W następnym ul. Zaciszna (cała). Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.