OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.09.19

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W dniach 1-3 października (piątek – niedziela) będziemy przeżywać w naszej parafii peregrynację Figury św. Michała Archanioła z Gargano (grota we Włoszech). Zarezerwujmy sobie te dni. Nabożeństwa będą prowadzić Ojcowie Michalici.

  PLAN NAWIEDZENIA

  PIĄTEK 1 października 2021
  17.30 – Nabożeństwo oczekiwania.
  18.00 – Powitanie (dzieci, dorośli, proboszcz) i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.
  19.30 – Czas osobistej modlitwy.
  20.30 – Nabożeństwo Różańcowe.
  21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

  SOBOTA 2 października 2021
  9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
  10.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk.
  15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.
  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe.
  18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
  21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

  NIEDZIELA 3 października 2021
  9.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się Michałowi Archaniołowi.
  11.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się Michałowi Archaniołowi.
  15.30 – Nabożeństwo Różańcowe.
  16.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

  http://www.nawiedzeniefigury.pl/

  www.michalici.pl

  www.kjb24.pl

 • Beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Obrazki do wzięcia z kościoła. Do nabycia w zakrystii: „Zapiski więzienne”, życiorys, komiks dla dzieci, obrazki. Wystawa zdjęć w kościele (dziękujemy p. Agnieszce Świstak i scholii). Konkurs wiedzy o Prymasie – losowanie i wręczenie nagród na Mszy św. o g. 11.00. Materiały tutaj: beatyfikacja33.pl; www.wyszynskiprymas.pl/galerie-zdjec
 • Od 17 września można obejrzeć w kinach film: Wyszyński – zemsta czy przebaczenie, o okresie życia ks. Wyszyńskiego podczas okupacji niemieckiej. tvp.info/55832551/wyszynski-zemsta-czy-przebaczenie-uroczysta-premiera-filmu-o-kard-stefanie-wyszynskim-i-matce-rozy-czackiej
 • Dominik Hawerczuk od wczoraj rozpoczął kolejny etap swojej formacji zakonnej: czyli studia filozofii w seminarium franciszkanów w Łodzi. Wspierajmy go naszą modlitwą. Zapraszam na modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin i parafii w każdy czwartek przed ołtarzem bł. Honorata, a w I czwartki miesiąca na Mszę św. w tej intencji.
 • Kurs przedmałżeński – rozpoczęcie 22 września o g. 20.00 w salce. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • Dzisiaj w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 11:30 na Placu Zamkowym, a zakończenie Mszą św. o godz. 13.00 w kościele św. Krzyża.
 • Pielgrzymka do Zuzeli miejsca urodzenia i chrztu Prymasa Wyszyńskiego w sobotę 9 października. Zapisy w zakrystii.
 • Rodzice dzieci klasy III, którzy chcą, aby uczestniczyły w tym roku w bezpośrednim przygotowaniu do przyjęcia sakramentów pokuty i Eucharystii, zgłaszają się oboje do kancelarii parafialnej do 22 września. Rozpoczęcie przygotowania w niedzielę 26 września na Mszy św. o g. 11.00.
 • Młodzież klasy VIII i starsza, która chce uczestniczyć w przygotowaniu do bierzmowania zgłasza się razem z jednym z rodziców do końca września do kancelarii parafialnej.
 • Zapraszamy młodzież naszej parafii od VIII klasy wzwyż na spotkania w piątki (oprócz I piątków miesiąca) o g. 19.30 w salce na plebanii.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (Komunikowania).
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Starzeńskiego: 1, 9, 10, 10A, 11, 12, 14. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego: 17, 19, 20, 21, 22, 26, 26A. W następnym ul. Starzeńskiego: 25, 27, 28, 29, 30.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.