OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.09.26

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Będziemy przeżywać w naszej parafii nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Gargano (grota we Włoszech) w dnia 1-3 października (piątek – niedziela). Zarezerwujmy sobie te dni. Będą prowadzić nabożeństwa Ojcowie Michalici. Obrazki ze św. Michałem. Plan nawiedzenia wywieszony w gablocie, na stronie internetowej i do wzięcia na kartkach w kościele. Każdego dnia przed Mszą św. odmawiamy nowennę do św. Michała jako przygotowanie do nawiedzenia. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwach do św. Michała podczas nawiedzenia. W sobotę kościół będzie otwarty przez cały dzień. Taca w piątek i sobotę na dzieło Ojców Michalitów (krzewienie kultu św. Michała). Proszę dziewczynki, bielanki do ubrania się za aniołki, aby towarzyszyć św. Michałowi w piątek, gdy przybędzie do parafii. W piątek rozpoczęcie oczekiwania o g. 17.30 przy skrzyżowaniu Mazowiecka i Żwirowa. nawiedzeniefigury.pl/; www.michalici.pl; www.kjb24.pl
 • Sakrament pokuty będzie: w piątek 16.30 -19.00; w sobotę 9.30-11.00 i 17.30-19.00; w niedzielę 30 minut przed i podczas każdej Mszy św.
 • I piątek, I sobota i I niedziela – według planu nawiedzenia – w piątek spowiedź od g. 16.30, w piątek nie będzie Mszy św. o g. 17.00, w niedzielę procesja o g. 11.00. Odwiedziny chorych w domach będą tydzień później 8 października. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
 • Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie nabożeństwo będzie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo będzie o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w środy i piątki. Będą rozdawane karteczki do wklejenia. Proszę grupy parafialne o prowadzenie różańca – plan będzie podany za tydzień.
 • Na kurs przedmałżeński zgłosiła się tylko jedna para. Jeżeli nie będzie więcej chętnych kurs zostanie odwołany. Proszę o informację do środy czy są jeszcze chętni.
 • W sobotę 9 października Pielgrzymka do Zuzeli miejsca urodzenia i chrztu Prymasa Wyszyńskiego, Choszczówka pod Warszawą i Warszawa – miejsca związane z Prymasem (m.in. katedra i nawiedzenie grobu). Wyjazd o g. 8.00, powrót na g. 19.00. Koszt 50 zł. Wyżywienie własne. Zapisy w zakrystii.
 • Młodzież klasy VIII i starsza, która chce uczestniczyć w przygotowaniu do bierzmowania zgłasza się razem z jednym z rodziców do 10 października do kancelarii parafialnej.
 • W poniedziałek 27 września kancelaria będzie nieczynna.
 • Film “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” będzie wyświetlony w kinie Muza w Mińsku Maz. ul. Jana Pawła II 23 w dniu 26 września oraz 3 października. Seanse rozpoczną się o godzinie 15:30. Tel: 503 319 618.
 • Dzisiaj w naszej diecezji dzień solidarności z Afgańczykami i zbiórka do puszki na ich rzecz.
 • Zamawianie intencji na 2022 rok od 4 października (poniedziałek) od g. 7.00 w kancelarii. Każda rodzina może zamówić tylko 1 intencje na niedzielę, a więcej na dzień powszedni.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Starzeńskiego: 17, 19, 20, 21, 22, 26, 26A. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego: 25, 27, 28, 29, 30 – proszę o przyjście na chwilę do zakrystii. W następnym ul. Starzeńskiego: 32, 33, 34, 37, 38.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Nowe czasopismo „Non possumus”- za darmo.