OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.11.07

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W czwartek 11 listopada będziemy obchodzić 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 sprawowanej w intencji Ojczyzny zgromadzimy się przy pomniku przed kościołem i będziemy uczestniczyć w krótkiej uroczystości patriotycznej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.
  • W SOBOTĘ 13 LISTOPADA podczas comiesięcznej modlitwy o nawrócenie osób oddalonych od Boga będziemy gościć w naszej parafii Pana JERZEGO ZELNIKA. Nasz Gość będzie uczestniczył we Mszy św. o g. 18.00, a po niej powie do nas świadectwo. Prawdopodobnie będzie możliwość zadawania pytań. Plan modlitwy będzie taki jak zawsze: od g. 16.30 sakrament pokuty, o godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata, o godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. ZAPRASZAMY.
  • W niedzielę 21 listopada po Mszy św. o godz. 11.00 będzie w kościele konferencja dla rodziców pt.: „Jak przekazywać wartości dzieciom?”. Konferencję wygłosi p. Janusz Wardak, jeden z założycieli i prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna. Autor wykładów, warsztatów i artykułów poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu. Stały gość audycji „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa. Doradca rodzinny. Wicedyrektor ds. wychowawczych szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” w Warszawie. Od 25 lat szczęśliwy mąż, tato dziesięciorga dzieci. Po konferencji będzie możliwość zadawania pytań. Dzieci będą miały w tym czasie opiekę w sali na plebanii.
  • Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach październikowych i jeszcze nie dostały nagrody mogą przyjść po odbiór do zakrystii.
  • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
  • W przyszłą niedzielę 14 listopada odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Będziemy modlić się za chrześcijan w tym kraju i będzie zbiórka do puszki na pomoc dla mieszkańców Libanu.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Starzeńskiego: 16, 16a, 16b, 18, 19, 21, 25, 29. W tym tygodniu prosimy ul. Parkowa: 5, 6, 7, 8, 9, 15. W następnym ul. Parkowa: 1, 2, 3, 4, ul. Nowa – cała, ul. Żwirowa 3.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.