OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.11.28

I NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dekoracja związana z tematem rorat: „Droga do Betlejem”, dla dzieci będą rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. Przygotujmy lampiony i złapmy dobrą motywację do chodzenia na roraty. Roraty to piękna droga adwentowa dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Jutro zaczynamy o 6.45. Jednym z warunków, żebyśmy przez cały adwent chodzili na roraty jest to, abyśmy zadbali o wcześniejsze chodzenie spać.
 • Dzisiaj na Mszy św. o g. 9.00 został poświęcony nasz parafialny wieniec adwentowy i świece, a na każdej Mszy św. będzie poświęcenie naszych domowych wieńców. Nie jest konieczne poświęcenie naszych domowych wieńców. Mogą nam służyć w domu również nie poświęcone. Ważne, aby były i towarzyszyły nam w drodze adwentowej – to taki kalendarz adwentowy.
 • Za tydzień będzie poświęcenie opłatków i będzie można je nabywać w zakrystii.
 • Rekolekcje adwentowe będą w dniach 5 – 7 grudnia i będzie je prowadził ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. Msze św. z naukami w poniedziałek i wtorek będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Sakrament pokuty będzie sprawowany w poniedziałek i wtorek przez dwóch księży w godz. 9.30-11.00 i 16.30- 19.30.
 • Dziękuję p. Ewie Papudze za przygotowanie naszego wieńca adwentowego, a pp. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom za pozostały wystrój adwentowy w naszym kościele.
 • Rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tegoroczne hasło brzmi: „Dziecko sercem rodziny.” Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Podaną kwotę wrzucamy do puszki. Z każdej świecy złotówka zostaje do dyspozycji Caritas parafialnej, a pozostała suma jest przekazywana na Caritas diecezjalną. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz potrzebujących.
 • Od przyszłej niedzieli będą do nabycia stroiki.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. można w kruchcie kościoła nabyć ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez scholę. Nabywając te ozdoby doceniamy pracę przy przygotowaniu ozdób i wspieramy działalność scholii.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą wyjątkowo na roratach o g. 6.45. Adoracja rozpocznie się w czwartek o g. 19.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie wyjątkowo na roratach o g. 8.00. Różaniec będzie po Mszy św. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
 • Zostały zamontowane w kruchcie przy wejściu do kościoła po obu stronach bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Najpierw używamy płynu do dezynfekcji, a później wody święconej. Natomiast przy ołtarzu zostało ustawione naczynie z wodą święconą z którego możemy sobie nabierać wodę do własnych buteleczek.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Nadrzeczna (cała). W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 1, 2, 2a, 4, 7. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 8, 9, 10, 11, 12, 13.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.