OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.12.26

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 • Dzisiaj w niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. małżeństwa i dzieci jeśli są razem, zapraszam do podejścia do ołtarza, aby otrzymać indywidualne błogosławieństwo I IKONĘ ŚW. Rodziny. Małżeństwa, które w zeszłym roku otrzymały Ikonę, obecnie otrzymują tylko błogosławieństwo.
 • Wspaniała gra rodzinna do kupienia w zakrystii: „Pytaki” – poznajemy siebie nawzajem i swoją rodzinę. Możliwość kupienia i więcej informacji tutaj: pytaki.pl
 • W piątek w ostatni dzień roku kalendarzowego będzie nabożeństwo dziękczynne i Msza św. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. w intencji dziękczynnej, a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Tak jak zawsze będzie adoracja Najśw. Sakr. od czwartku g. 19.00, przez całą noc i cały piątek do g. 18.00.
 • Na zakończenie oktawy Bożego Narodzenia, czyli ósmego dnia tj. 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok Pański 2022. Msze św. będą jak w niedzielę: 9, 11 i 16. Adoracja Najświętszego Sakramentu 1 stycznia będzie w godz. 12.00 – 16.00. Z racji I soboty miesiąca w ramach adoracji o godz. 15.30 będzie różaniec. 15 minutowe rozważanie należy odprawić indywidualnie. Msza św. w intencji wynagradzającej o g. 16.00.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 • Ministrantów i lektorów zapraszam na przygotowanie kredy i kadzidła połączone ze spotkaniem świąteczno-opłatkowym w czwartek 30 grudnia o godz. 10.00.
 • W ramach akcji Paczuszka dla Maluszka przekazaliśmy 9 paczek dla Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek w Otwocku i 600 zł dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Dziękujemy za otwarte serca.
 • Msze św. w najbliższym tygodniu będą w niektóre dni rano, a w inne wieczorem. Można sprawdzić tutaj: Msze św. w tygodniu
 • Wizyta duszpasterska (kolęda) – informacje poniżej (POJAWIĄ SIĘ WKRÓTCE)
 • + Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski: „Udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zabawy w piątek, 31 grudnia 2021 roku wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Przypominam zarazem, że korzystając z dyspensy należy złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich.”
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Wspólna: 30, 30A, 30B, 30C, 32. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 31, 33, 32, 35, 37, 39, 39A, 47, 55. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 34, 42, 44, 46A, 57, 57A
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej ( Gość Niedzielny jest z płytą CD – audiobook z 4 ewangeliami, Idziemy z kalendarzem na 2022 rok).