OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.04.10

VI NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU – MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA)

 • Do Sakramentu pokuty (spowiedzi) można jeszcze przystąpić przed świętami w środę 13 kwietnia w g. 19.00 – 20.00. Nie będzie spowiedzi przed Mszą św. w środę, ponieważ będzie różaniec. Od Wielkiego Czwartku nie będzie już spowiedzi.
 • Dzieci, które chodziły na Drogę Krzyżową w Wielkim Poście mogą zgłosić się do zakrystii po zaległe obrazki i nagrodę.
 • Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest szczególnym czasem uczestniczenia w śmierci, pogrzebaniu i zmartwychwstaniu Jezusa.
 • Święta Wielkanocne to nie tylko Niedziela Wielkanocna, ale to uczestniczenie w śmierci Jezusa, Jego złożeniu do grobu i chwalebnym Zmartwychwstaniu – a więc to udział w liturgii od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania. Broszura omawiająca Triduum tutaj: liturgia.wiara.pl/files/old/liturgia.wiara.pl/elementy/wt/Pobierz/Dodatek_triduum.pdf. Spróbujmy tak zaplanować nasze zajęcia, abyśmy mogli przychodzić do kościoła w tych dniach. Weźmy również kartkę z planem Triduum Paschalnego. Niech przeżywanie z Jezusem Jego męki, śmierci i zmartwychwstania towarzyszy nam również przez cały ten czas, nie tylko w kościele, ale też w domu, pracy, w naszych zajęciach.
 • MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ sprawowana w Wielki Czwartek o godz. 19.00 liturgicznie należy już do piątku. Adoracja w ciemnicy całą noc i do g. 18.00 w Wielki Piątek.
 • WIELKI PIĄTEK jest dniem rozważania i przeżywania męki i śmierci Jezusa. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego odprawiamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o g. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii adoracja do g. 21.00. Ofiary zbierane w Wielki Piątek przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, a w Wielką Sobotę nie powinniśmy jeść pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.
 • WIELKA SOBOTA jest dniem ciszy, kiedy Jezus pogrzebany zstępuje do otchłani. Czuwamy w oczekiwaniu na Jego zmartwychwstanie. Adoracja w godz. 8.00 – 16.00; 19.00 – 20.00. Święcenie pokarmów będzie w g. 9.00 – 10.00 i 11.00 – 14.50 co pół godziny. Będzie możliwość wzięcia przygotowanych przez ministrantów buteleczek z wodą święconą wspierając ich fundusz. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będziemy modlić się tzw. Ciemną Jutrznią o godz. 8.00 – będzie pomagać w modlitwie Grzegorz Kozłowski. Zapraszam.
 • NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA zaczynamy celebrować od Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania o godz. 20.30. Bardzo proszę, aby każdy przyniósł ze sobą świecę chrzcielną. Przygotujmy osłonkę, aby wosk nie kapał na ławki czy podłogę. Trzymając w ręku zapaloną świecę będziemy czuwać w tę świętą noc wyczekując zmartwychwstania Jezusa. To najważniejsza noc, najważniejsze czuwanie dla nas chrześcijan.
 • Msza św. i procesja rezurekcyjna w NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ o godz. 6.00. Proszę o zaangażowanie osób biorących udział w procesji rezurekcyjnej. Msza św. będzie jeszcze o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00.
 • Od Wielkiego Czwartku nie będzie już możliwości spowiedzi, dlatego proszę przystąpić do spowiedzi najpóźniej do Wielkiej Środy. Będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w poniedziałek i wtorek 30 minut przed Mszą św., a w środę w godz. 19.00 – 20.00. W środę nie będzie spowiedzi przed Mszą św., ponieważ będzie różaniec.
 • Prosimy, aby wszystkie sprawy kancelaryjne przed świętami załatwić do środy włącznie. Od czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna. W środę kancelaria czynna w g. 20.00-21.00.
 • Dziękujemy osobom, które w czwartek z wielkim zaangażowaniem przez kilka godzin przygotowywały palmy: Cecylia i Zbigniew Bąk, Teresa Pogorzelska, Barbara Niemczak, Janina Cacko, Bożena Paduch, Janina Łapacz, Danuta Komorzycka, Ewa Papuga, Bożena Bakuła, Alina Pustoła, Grażyna Okulus, Dorota Sobotka, Elżbieta Zagórska. Dziękujemy też tym, którzy przygotowali piękne kwiatki i inne elementy dekoracyjne: uczniom i opiekunom ze szkoły w Rudzie z p. Danutą Komorzycką oraz p. Teresie Pogorzelskiej. Pani Bortkiewicz dziękujemy za dostarczenie bazi i wszystkim innym osobom za różne zielone elementy dekoracyjne. Możemy też nabyć piękne pisanki wykonane własnoręcznie przez Agnieszkę Gawin z córką Wiktorią. Dziękujemy tym, którzy przez złożone ofiary za palmy wsparli potrzebujących, którym pomaga Parafialna Caritas.
 • Zachęcamy też do nabycia wielkanocnych świec Caritas oraz stroików świątecznych. Można wspierać parafialną Caritas wpłacając na konto: 34 9226 0005 0002 5582 2000 0010.
 • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty: X Róża – 100 zł, i ofiarodawcom indywidualnym. Możemy wpłacić przelewem na konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010.
 • W tym tygodniu przypada w środę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona.
 • W kruchcie możemy nabyć grę planszową opartą na historiach biblijnych „NAJWIĘKSZA WYPRAWA” – to rodzaj gamebooka, czyli połączenie książki i gry wydana przez Roberta Kościuszkę, który kiedyś był u nas. Twoja decyzja skieruje cię do konkretnego miejsca na mapie podróży i poprowadzi w tej NAJWIĘKSZEJ WYPRAWIE. Cena 13 zł.
 • Kandydatów do bierzmowania z rodzicami proszę o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego w poniedziałek i wtorek – 11 i 12 kwietnia o godz. 18.45.
 • Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam odprawić drogę krzyżową ulicami parafii w miniony piątek: p. Zbigniewowi Bąkowi za przygotowanie trasy, OSP z Rudy za zapewnienie bezpieczeństwa, p. Agnieszce za prowadzenie śpiewu, p. Tadeuszowi Dróżdż za przygotowanie miejsca zakończenia nabożeństwa, czytającym rozważania za zaangażowanie, dzieciom za udział i modlitwę, ministrantom za posługę liturgiczną.
 • Droga wielkopostna w naszej parafii: Krzyż – znak Bożego miłosierdzia dla nas i dla świata.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Mazowiecka: 112, 114, 116, 118, 115, 120, 124A, 124. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa (2 grupy): 1, 2, 2A, 3, 6, 8, 10, 11, 12A, 15, 16, 17. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 18, 19, 19A, 20, 21, 22, 22A, 23.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.