OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.04.24

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  • Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia ( dawniej nazywana Niedzielą Białą). Adoracja będzie od godz. 15.00 do 16.00. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • Dzisiejsza Niedziela to Święto Caritas – składamy życzenia owocnej posługi dla wolontariuszy naszej parafialnej Caritas pod opieką p. Cecylii Bąk. Zapraszamy chętnych do włączenia się w działalność Caritas.
  • W najbliższym czasie będzie likwidowane na Bielanach miejsce schronienia dla Ukraińców, którzy uciekali przed wojną. Będą musieli przenieść się do ogromnych centrów schronienia na kilka tysięcy osób. Znajoma pomaga tam na Bielanach i może pośredniczyć w przyjęciu Ukraińców do naszych domów. Są to głównie matki z dziećmi. Osoby chętne dać schronienie proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
  • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
  • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
  • Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 (około g. 17.00) będziemy mogli obejrzeć w kościele film o życiu bł. brata Karola de Foucauld, który będzie kanonizowany w Rzymie 15 maja tego roku. Więcej o jego życiu, pismach i duchowości tutaj: malybrat.opole.pl
  • Dzieci, które chodziły na Drogę Krzyżową w Wielkim Poście mogą zgłosić się do zakrystii po zaległe obrazki i nagrodę.
  • Szkoła salezjańska w Mińsku Maz. zaprasza na dni otwarte jutro i pojutrze, 25 i 26 kwietnia w godz. 12.15 – 14.05. Szczegóły są na plakacie w gablocie i można wziąć ulotki ze stojaka.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wrzosowa: 18, 19, 19A, 20, 21, 22, 22A, 23. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 24, 24A, 25, 26, 27, 28, 29. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 30, 31, 32A, 34, 34A i B, 35, 36, 38.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.