OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.05.08

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Od najbliższej środy 11 maja przez tydzień Msze św. w dni powszednie będą o zmienionych godzinach. Proszę sprawdzić tutaj: godziny Mszy św. – intencje mszalne.
 • Gościliśmy dzisiaj 8 maja w naszej parafii zespół wokalno-instrumentalny św. Cecylii z parafii MB Królowej Polskich Męczenników w Warszawie. Zespół prowadził śpiew na Mszy św. o godz. 11.00, a po Mszy św. było uwielbienie Boga śpiewem w ich wykonaniu. Nagranie uwielbienia tutaj: uwielbienie Boga-zespół św. Cecylii . Bardzo dziękujemy zespołowi za przyjazd do nas, ponieważ mieli czas od piątku, aby podjąć decyzję i przygotować się, kiedy dotarła wiadomość, że zapowiadany franciszkański zespół “Pokój i Dobro” nie przyjedzie z powodu choroby.
 • Nabożeństwa majowe są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach.
 • Spotkanie w sprawie Rocznicy I Komunii św. będzie w niedzielę 8 maja o godz. 17.00. Rocznica będzie 5 czerwca.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę 22 maja po Mszy św. o g. 11.00 będzie w kościele dla rodziców spotkanie z p. Joanną Białobrzeską, pedagog, prowadzącą konferencje i spotkania na temat wpływu postaw i zachowań rodziców na dzieci. Dzieci w tym czasie będą miały opiekę w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę konferencję.
 • W tym tygodniu przypada w piątek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
 • Z radą duszpasterską i sołtysami podjęliśmy decyzję, aby ołtarze na Boże Ciało były przygotowywane przez grupy parafialne, a nie tak jak dotychczas. Dotychczas wykorzystywane stelaże i dekoracje przekażmy grupom. Grupy parafialne też wyraziły gotowość podjęcia się tej odpowiedzialności. I ołtarz – Róże Różańcowe. II – Domowy Kościół i Grupa Liturgiczna. III – pielgrzymka rowerowa. IV – Straż.
 • Podjęliśmy wstępną decyzję o zorganizowaniu Festynu parafialnego połączonego z Dziękczynieniem za plony w niedzielę 28 sierpnia. Proszę o zastanowienie się nad możliwościami organizacyjnymi.
 • Film o bracie Karolu de Foucauld: Niepotrzebne życie . Kanonizacja Karola de Foucauld za tydzień 15 maja w Rzymie. Informacje o bracie Karolu tutaj: malybrat.opole.pl
 • Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Stanisława biskupa i męczennika.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne naszej diecezji.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wrzosowa: 30, 31, 32A, 34, 34A i B, 35, 36, 38. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 46, 48, 53, 55, 57
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.