OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.05.15

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi Markiszowi za pomoc dzisiaj w naszej parafii w zastępstwie ks. proboszcza.
  • Uroczystość kanonizacji brata Karola de Foucauld można będzie obejrzeć w telewizji Trwam w niedzielę 15 maja o godzinie 10.00. Link do transmisji tutaj:

    https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.98418

  • Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych.
  • Za tydzień w niedzielę 22 maja po Mszy św. o g. 11.00 będzie w kościele dla rodziców spotkanie z p. Joanną Białobrzeską, pedagog, na temat wpływu postaw i zachowań rodziców na dzieci. Dzieci w tym czasie będą miały opiekę w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę konferencję.
  • Do najbliższej środy Msze św. w dni powszednie będą o zmienionych godzinach. Proszę sprawdzać w gablocie lub internecie. Kancelaria parafialna do środy jest czynna tylko po Mszy św. w zakrystii.
  • Dzisiaj w Rzymie odbywa się uroczystość kanonizacji brata Karola de Foucauld. Możemy pod chórem nabyć publikacje o nim, obejrzeć plansze po lewej stronie za ławkami i oddać cześć relikwiom błogosławionego (świętego) przy ołtarzu bł. Honorata. Możemy wziąć obrazki z jego modlitwą oddania. Informacje o bracie Karolu tutaj: malybrat.opole.pl i film o nim: www.youtube.com/watch?v=9xnECh5woEc&t=4s
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 46, 48, 53, 55, 57. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 50, 52, 59, 61, 63, 65, 67, 69.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.