OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.05.22

 • Konferencja p. Joanny Białobrzeskiej (pedagog, prowadzi szkolenia i webinary dla nauczycieli) na temat: Jak wychowywać dzieci na ludzi ciekawych świata, otwartych, pełnych pomysłów, odpowiedzialnych i wrażliwych? jest do odsłuchania na kanale youtube parafii Chrośla:  konferencja p. Joanny Białobrzeskiej
 • Organizujemy jednodniową pielgrzymkę rowerową do Wielgolasu w sobotę 28 maja. Do pokonania są 32 km w jedną stronę. Będziemy jechać dosyć spokojnym tempem. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00. Koniecznie trzeba mieć kask i sprawny rower. Planujemy dojechać na g. 11.00. O godz. 12.00 będzie Msza św., a potem ognisko i czas wolny. Powrót do Chrośli na godz. około 16-17. Własne jedzenie i picie. Można wziąć kiełbasę na ognisko. Można dojechać również samochodami do Wielgolasu, ale nie na trasie, żeby nie zakłócać pielgrzymki.
 • Za tydzień w niedzielę 29 maja będzie w naszej parafii dziękczynienie za kanonizację brata Karola de Foucauld. Na Mszach św. o g. 9.00 i 11.00 będą z nami osoby związane z jego życiem i duchowością: mały brat Jezusa, małżeństwo i młoda osoba świecka. Na każdej Mszy św. podzielą się tym, jakie znaczenie ma w ich życiu brat Karol i świadectwo jego życia. Będzie można też nabyć figurki i inne wyroby z gliny wykonane własnoręcznie przez małe siostry Jezusa. Tu można obejrzeć wyroby: wyroby-z-gliny malych sióstr. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie spotkanie dla chętnych z naszymi gośćmi, a potem skromny poczęstunek na plebanii.
 • Ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację brata Karola będzie w Częstochowie 18 czerwca w sobotę. Organizujemy wyjazd parafialny. Jest to okazja, żeby nawiedzić sanktuarium jasnogórskie i pokłonić się Matce Bożej. Wyjazd o g. 6.00 sprzed kościoła, powrót na g. 20-21. Koszt 65 zł, indywidualna zniżka dla ministrantów, bielanek i scholii. Wyżywienie własne. Można zjeść obiad razem z innymi uczestnikami tego dziękczynienia – cena 60 zł – płatna dodatkowo dla chętnych. Prośba, aby do przyszłej niedzieli zadeklarować wstępne zainteresowanie tą pielgrzymką, aby można było potwierdzić rezerwację autokaru.
 • Od najbliższego piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Zesłaniem Ducha Świętego w niedzielę 5 czerwca. Nowenna będzie odmawiana po nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • Za tydzień na Mszy św. o g. 11.00 jeden kandydat Franciszek zostanie włączony do grona ministrantów i otrzyma komżę. Zapraszamy.
 • Za tydzień różaniec będzie nie po Mszy św. o g. 11.00, ale o g. 9.00.
 • Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach.
 • Od jutra przez tydzień trwają dni modlitw o urodzaje, zwane dawniej dniami krzyżowymi. Modlimy się o łaskawość Boga dla zebrania plonów, zachowania nas od głodu, o dobrą pogodę i błogosławieństwo dla pracy rolników.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wrzosowa: 46, 48, 53, 55, 57. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 50, 52, 59, 61, 63, 65, 67, 69. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka 104A, Żwirowa 4A, 5C, 5, 7, 8, Kwiatowa 51
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.