OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.06.12

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy w sobotę 18 czerwca, związaną z ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację św. Karola de Foucauld. Wyjazd o g. 6.00 sprzed kościoła, powrót na g. 20-21. Koszt 65 zł, Jest lista rezerwowa.
 • Dnia 18 czerwca w sobotę w Parafii w Dębem Wielkim odbędzie się X Jubileuszowy Zjazd Róż Rodzinnych Diecezji Warszawsko – Praskiej. Dla dzieci będzie zapewniona opieka. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie. Osoby z naszej parafii, które chcą prowadzić modlitwę różańcową proszę, aby zgłosiły się do p. Agnieszki Maciążek.
 • W najbliższy czwartek 16 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, tą trasą co poprzednio. Mam prośbę o podjęcie przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji i udekorowanie domów. W Boże Ciało o godz. 17.00 będzie wyświetlony w kościele film „Ja Jestem” – o Cudach Eucharystycznych i od godz. 18.00 tak jak co tydzień adoracja przez 24 godziny do piątku do godz. 18.00.
 • Nasza wdzięczność Jezusowi za to, że zostawił nam pamiątkę swojej męki i Zmartwychwstania w Eucharystii jest tak wielka, że nie możemy jest ograniczyć tylko do jednego dnia, ale chcemy przedłużać na czas Oktawy-czyli ośmiu dni po Bożym Ciele, do następnego czwartku. Każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 – godzinę przed Mszą św.

UDZIAŁ W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, ZAPROSZONE WSPÓLNOTY

Piątek 17.06: grupa liturgiczna, caritas

Sobota 18.06: Kółka Różańcowe

Poniedziałek 20.06: Pielgrzymi rowerowi

Wtorek 21.06: Domowy Kościół, harcerze

Środa 22.06: schola

Czwartek 23.06: wszyscy

 • Prosimy o przygotowanie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę i przyniesienie ich do kościoła w środę przed Bożym Ciałem.
 • Dziewczynki z klasy IV i młodsze prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji – trzeba przygotować sobie koszyczki, a z V i starsze prosimy o niesienie poduszek z szarfami. Próba dla tych wszystkich bielanek będzie w najbliższą środę o g. 18.45 przy kościele. Starsze dziewczęta prosimy o niesienie szarf przy chorągwiach.
  Mam prośbę, aby chłopcy z klas II – VI nieśli różaniec podczas procesji, żeby Mamy pomogły.
 • Prośba do młodzieży żeńskiej, aby wzięła serce Matki Bożej i serce Pana Jezusa z szarfami.
 • PORZĄDEK PROCESJI: krzyż, sztandar straży, feretrony, figurka MB Fatimskiej, chorągwie, poduszki, różaniec, bielanki-sypaczki.
 • Spotkanie osób Adorujących Najświętszy Sakrament będzie 24 czerwca w piątek, jest to Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. O g. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w kościele.
 • W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży i zagubionych na drogach wiary. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
 • Nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach lub odmawiać litanię do Serca P. Jezusa indywidualnie.
 • Pielgrzymka rowerowa do Wielgolasu będzie w sobotę 25 czerwca. Więcej informacji za tydzień.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Żwirowa: 9, 11, 11A, 13, 15. W tym tygodniu prosimy ul. Żwirowa: 19B, 21, 21A, 21C, Sasankowa. W następnym tygodniu ul. Żwirowa: 23A, 23, 25, 27.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.