OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.06.19

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Każdego dnia oktawy Bożego Ciała będzie Msza św. o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. W oktawie będzie codziennie adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.

UDZIAŁ W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, ZAPROSZONE WSPÓLNOTY

Poniedziałek 20.06: Pielgrzymi rowerowi; Wtorek 21.06: Domowy Kościół, harcerze

Środa 22.06: schola, zakończenie roku formacji dla scholii; Czwartek 23.06: wszyscy

 • Prosimy o przynoszenie kwiatków dla bielanek na procesję podczas oktawy.
 • Zakończenie roku szkolnego będzie w piątek 24 czerwca. Msza św. dla szkoły w Rudzie o g. 8.00, a następnie uroczystość w szkole o g. 9.00. Uczniów klasy VIII i uczniów z innych szkół zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Wszyscy uczniowie mogą przyjść na Mszę św. o g. 18.00 ze swoimi świadectwami szkolnymi, które przyniesiemy w procesji z darami do ołtarza, aby po Mszy św. zabrać do domu.
 • Spowiedź dla uczniów, rodziców i nauczycieli będzie w czwartek 23 czerwca od g. 17.00.
 • Tego dnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w tym roku przeniesioną z 24 czerwca.
 • W piątek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo z aktem poświęcenia się Sercu Jezusowemu. Tego dnia zapraszamy na spotkanie osoby Adorujące Najświętszy Sakrament. Po Mszy św. spotkanie z dzieleniem się i świadectwami w kościele, a następnie herbata i ciastko w Sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna. Można spożywać pokarmy mięsne.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Wielgolasu w sobotę 25 czerwca. Bez zapisów, kto przyjdzie ten może jechać. Do pokonania są 32 km w jedną stronę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00. Koniecznie trzeba mieć kask i sprawny rower. O godz. 11.45 będzie Msza św., a potem ognisko i czas wolny. Powrót do Chrośli na godz. 16-17. Własne jedzenie i picie. Można wziąć kiełbasę na ognisko. Można dojechać również samochodami do Wielgolasu, ale nie na trasie, żeby nie zakłócać pielgrzymki.
 • Zapraszam Radę Duszpasterską i sołtysów na spotkanie w środę 22.06 o g. 20.00.
 • Błogosławienie samochodów i pojazdów mechanicznych będzie w niedzielę 26 czerwca po każdej Mszy św. Jest taka akcja 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy jako wsparcie dla zakupu środków transportu dla misjonarzy. Złożone ofiary przekażemy na ten cel. miva.pl/artykuly/akcje/akcja-sw-krzysztof
 • Wyjazd do Energylandii z p. Agnieszką w poniedziałek 27 czerwca. Informacje i zapisy u p. Agnieszki.
 • Z okazji Dnia Ojca Film „Nakręcony tata” jest wyświetlany w kinach od 10 czerwca 2022. Piękny, śmieszny i poruszający film o ojcostwie. Więcej na plakacie i stronie internetowej. Zabierzcie swoich tatusiów do kina. rafaelfilm.pl/nakrecony-tata/#o-filmie
 • Pielgrzymka do Ziemi Świętej w październiku-listopadzie tego roku. 8 dni. Koszt ok. 6000 zł. Rozpoznanie czy są chętne osoby. Proszę o zgłoszenie zainteresowania.
 • Nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00 przed Mszą św.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Żwirowa: 19B, 21, 21A, 21C, Sasankowa. W tym tygodniu prosimy ul. Żwirowa: 23A, 23, 25, 27. W następnym tygodniu ul. LAWENDOWA – cała.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.